UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Газпром" відкладає будівництво "Північного потоку-2"

Початок будівництва трубопроводу Nord Stream 2 буде відкладено через заперечення з боку Данії, яка готує поправки, що закривають для проекту територіальні води країни

Про це в середу на газовій конференції в Мілані повідомив Пол Коркоран - головний фінансовий директор зареєстрованої в Швейцарії Nord Stream 2 AG, передає Depo.ua з посиланням на Platts.

За його словами, перешкодою для будівництва стане законопроект, який готується парламентом Данії. Він розширить перелік підстав, за якими данський уряд зможе відмовляти в дозволі на будівництво в своїх територіальних водах: до екологічних ризиків додадуться міркування національної безпеки.

Як повідомляє EuroObserver, законопроект підтримують і уряд Данії, і основні опозиційні партії. Він буде прийнятий в листопаді і вступить в силу в січні 2018 року.

В цьому випадку доведеться змінювати маршрут. Замість територіальних вод Данії трубу доведеться прокладати в її виключній економічній зоні.

За словами Кокорана, це "стане причиною імовірної відстрочки", а також "збільшить вартість" проекту.

Нагадаємо, парламент Данії в кінці листопада планує прийняти закон, який дасть уряду право забороняти проекти в данських територіальних водах. Документ спрямований проти російського газопроводу Північний потік-2 (Nord Stream 2), який повинен проходити в тому числі через територіальні води Данії.

Європейська комісія схвалила пропозицію про поширення вимог Третьої газової директиви 2009/73 на всі газопроводи з третіх країн, в тому числі на російський газопровід Північний потік-2.

Довідка: "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Фінансуванням проекту займаються оператор будівництва Nord Stream 2 AG (єдиний акціонер — "Газпром") і п'ять європейських партнерів — Shell, OMV, Engine, Uniper і Wintershall.

"Газпром" забезпечує 50% виробничого бюджету Nord Stream 2, інші — по 10%. У Nord Stream 2 є лобісти і в Євросоюзі, випливає з відповідної бази даних ЄС. Річний бюджет компанії на лобіювання в Європі становить €400-500 тис., плюс вона платить €200-400 тис. в рік стороннім лобістам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme