"Газпром" вирішив "відкосити" від багатомільйонного штрафу АМКУ

Російський "Газпром" відмовився виплачувати штраф на суму 172 млн грн, накладений Антимонопольним комітетом України, тож стягнення коштів наразі відбувається у примусовому порядку

Depo.Гроші
23 жовтня 2017 15:52
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав голова АМКУ Юрій Терентьєв, передає Depo.ua.

"На сьогодні стягнуто 80 мільйонів гривень, це початок. Частина з цієї суми - дивіденди, які виплачувалися на адресу "Газпрому" з території України. Далі мова йде про те, що у нас є двосторонні договори про правову допомогу, які передбачають визнання судових рішень. І, станом на зараз, там є певні юридичні формальності, яких ми дотримуємося у частині провадження, і я розумію, що виконавча служба Міністерства юстиції зараз почне пошуки і стягнення активів за кордоном. Звичайно ж, основна перспектива щодо стягнення цього боргу, це дії за кордоном. Це перспектива не одного місяця", - сказав Терентьєв.

Він нагадав, що рішення щодо "Газпрому" було прийнято у січні 2016 року, до штрафу 86 млрд грн додалося ще стільки ж пені за його несвоєчасну виплату.

"Нараховано пеню, яка обмежена розміром штрафу, тому виходить сума 172 мільярди гривень. На превеликий жаль, "Газпром" ігнорував наш процес. Ми залучали його як учасника. Коли було прийнято рішення в цій справі, у "Газпрому" була можливість оскаржити наше рішення у суді. Представники компанії "Газпром" подали позов, який оскаржує наше рішення. При цьому не було докладено будь-яких документів, які підтверджують повноваження представників", - зазначив Терентьєв.

Господарський суд, не отримавши необхідних документів, повернув справу для усунення недоліків. Російська компанія має подати увесь затребуваний пакет.

"Замість цього, "Газпром" почав оскаржувати повернення позовної заяви. Заперечуючи цей момент, вони пропустили строк добровільного виконання нашого рішення. Наше рішення вступило у силу. Ми звернулися з позовом про стягнення штрафу, це вже наші активні дії. Ми пройшли всі інстанції із результатом, що рішення підлягає виконанню, у нас є всі документи про стягнення з компанії "Газпром" штрафу у розмірі 172 мільярдів гривень", - повідомив голова АМКУ.

Однак оскільки "Газпром" штраф не сплачує добровільно, Держвиконавча служба у рамках своєї компетенції стягує з нього цей штраф примусово.

"Для того, щоб стягнути штраф примусово, потрібно заарештувати його активи - грошові кошти, корпоративні права або інші активи, які у нього є в першу чергу на території України, в другу чергу - за її межами", - додав Терентьєв.

Нагадаємо, у вересні Господарський суд міста Києва підтвердив законність стягнення з "Газпрому" 79,8 млн гривень.

Як відомо, 25 липня Київський апеляційний господарський суд скасував рішення суду нижчої інстанції про стягнення 79,877 млн грн дивідендів ПрАТ "Газтранзит", що частково належить російському "Газпрому", у рамках примусового стягнення з ВАТ "Газпром" штрафу Антимонопольного комітету України.

Перед цим, в січні минулого року АМКУ оштрафував ПАТ "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами. В черговий раз 22 лютого Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з "Газпрому" штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько 6,4 млрд дол.) за рахунок пені за його несплату.

"Газпрому" і "Нафтогазу" належить по 40,2174% акцій "Газтранзиту", ще 19,5652% акцій – турецької компанії Turusgas.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.