Наступні газові переговори пройдуть у "нормандському форматі"

Газові питання, які раніше обговорювалися в тристоронньому форматі Україна-Євросоюз-Росія, будуть винесені також на переговори в "нормандському форматі" (Україна-Німеччина-Франція-Росія)
Depo.Гроші
1 липня 2015 13:41
ФОТО: depo.ua

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчовіч на прес-конференції в Брюсселі, інформує depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Я вірю в досягнення кінцевого рішення на політичному рівні. Що ми плануємо робити надалі? Будемо контактувати з обома сторонами (Україною та РФ, - ред.) з тим, щоб шукати шляхи, як усунути "гострі кути", пропонувати нові рішення. Також я вранці поінформував голову Єврокомісії Жан-Клода Юнкера про результати вчорашньої зустрічі, ми погодили з верховним представником із зовнішньої політики і політики безпеки ЄС Федеріка Могеріні підняття питання в "нормандському форматі" - як ви знаєте, газова тематика була висвітлена в мінських угодах", - сказав Шевчовіч.

Він нагадав, що на тристоронніх переговорах 30 червня в Відні не вдалося досягти компромісу щодо ціни російського газу для України, терміни дії нової угоди та обсягів закупівлі газу.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що наступні переговори між Україною, Росією та ЄС по газу мають відбутися восени, перед наступним опалювальним сезоном.