Газета Верховної Ради опублікувала закон про санкції проти країн-агресорів

Газета Верховної Ради «Голос України» 11 вересня опублікувала закон № 1644-VII, який регулює введення Україною санкцій проти країн-агресорів
Depo.Гроші
11 вересня 2014 08:45
ФОТО: depo.ua
Газета Верховної Ради опублікувала закон про санкції проти країн-агресорів
Газета Верховної Ради опублікувала закон про санкції проти країн-агресорів

Відповідно до заключних положень  цього закону, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування - тобто 12 вересня 2014 р, передає ДеПо з посиланням на РБК-Україна.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 10 вересня 2014 підписав закон про введення Україною санкцій проти країн-агресорів.

Зокрема, закон створює механізм реагування на загрози національним інтересам і безпеці України, включаючи ворожі дії, збройний напад інших держав або недержавних утворень.

Документ регулює введення спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) з боку України у відношенні до іноземної держави, юридичної або фізичної особи, іноземців або осіб без громадянства, а також суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність.
Документ затверджує перелік санкцій, серед яких: блокування активів, обмеження торгових операцій; припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень на території України; анулювання різного роду ліцензій, заборона участі в приватизації, заборона в'їзду на територію України, припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, позбавлення державних нагород України та ін.

Пропозиції щодо прийняття, скасування та внесення змін до санкцій будуть ініціювати Президент України, Кабінет міністрів, Верховна Рада, Рада національної безпеки і оборони, Служба безпеки України і Національний банк. Рішення про застосування тих чи інших заходів будуть вводитися в дію наказом президента і затверджуватися постановою Ради.

Раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що уряд підготував список із 172 громадян Російської Федерації і громадян інших держав, які підривають територіальну цілісність і незалежність України, і 65 переважно російських компаній, які фінансують тероризм і підтримували анексію Криму.

14 серпня 2014 Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 4453 «Про санкції». За відповідне рішення проголосували 244 депутати при мінімально необхідних 226.