Галасюк закликає оприлюднити "металургійний закон"

Терміни підписання президентом критично важливого для металургійної галузі закону стосовно тимчасового трикратного підвищення експортного мита на металобрухт (№3868) вже давно пройшли - є всі правові підстави оприлюднити закон
Depo.Гроші
15 серпня 2016 17:28
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, передає depo.ua.

Як відомо, ініційований Олегом Ляшком разом з Галасюком закон був повторно ухвалений Верховною Радою з пропозиціями президента ще 12 липня 2016, а вже 15 липня 2016 року підписаний спікером ВРУ і спрямований на підпис президентові.

"Конституція відводить главі держави на підписання закону 15 днів, які вже два тижні як пройшли. Наслідки цієї ситуації чітко визначені статтею 94 Конституції України, яка, зокрема, вказує: "У разі якщо президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений", - зазначає Галасюк.

"Я хочу звернути особливу увагу голови парламенту Андрія Парубія на цю ситуацію Усі правові підстави для оприлюднення закону в наявності. З цим питанням не можна зволікати", - зазначає голова комітету.

Тим часом, поки закон не набрав чинності, дефіцит металобрухту продовжує загрожувати стабільній роботі українських металургів.

З 2016 року внутрішній ринок, як і раніше, відчуває нестачу металобрухту. За оцінками експертів, в першому півріччі цей показник склав не менш як 300 тис. т при експорті в розмірі 233 тис. т. За підсумками ж 2015 року дефіцит був понад 850 тис. т.

При цьому обсяги експорту критично важливої для металургійної галузі сировини перевищили 1,2 млн т. Тоді така ситуація призвела до безпрецедентної зупинки деяких металургійних підприємств.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші