FT: "Роснефть" попри санкції продає нафту через швейцарську фірму

Швейцарський трейдер Trafigura на тлі антиросійських санкцій став найбільшим експортером російської нафти
Depo.Гроші
28 травня 2015 12:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Financial Times.

Посилаючись на дані агентства Nefte Compass, газета повідомляє, що в квітні за рахунок серії угод з "Роснефтью" Trafigura закупила майже 9 млн барелів сирої російської нафти на загальну суму понад $ 500 млн. У травні експорт продовжився на тому ж рівні. Торік угоди трейдера з "Роснефтью" рідко перевищували 1 млн барелів на місяць, а зараз за обсягом закупівель Trafigura перевершила своїх головних конкурентів - Glencore і Vitol, пишуть "Ведомости".

Ключем до зростання обсягу угод Trafigura стали кредити, повідомили виданню опитані банкіри, трейдери і юристи. За їхніми словами, компанія уклала угоди з передоплатою за фізичні постачання нафти. які не підпадають під санкції, по суті, надавши "Роснєфті" короткострокові кредити. Російська держкомпанія зараз обмежена санкціями США в можливості залучати довгострокові кредити.

Представник Trafigura заявив, що подібні угоди укладаються з багатьма країнами і компаніями, це дозволяє баланс трейдера. За інформацією джерела FT, фінансувати такі угоди трейдер допомагають 15 банків.

Інші трейдери заявили, що навряд чи послідують прикладу Trafigura, і поки мають намір більш обережно підходити до можливості співпрацювати з компаніями, які потрапили під санкції.