Росії загрожує фінансова ізоляція, - FT

Небажання Росії брати участь у борговій операції, проведеної українським урядом з кредиторами країни, призведе її до фінансової ізоляції в разі, якщо більшість інших кредиторів все ж приймуть умови реструктуризації
Depo.Гроші
28 вересня 2015 16:55
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловила низка британських економістів у коментарі Financial Times, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Потенційна угода з кредиторами має додаткове значення: вона залишить Росію (яка не приймає умов реструктуризації боргу - ред.) без союзників на ринку фінансового менеджменту, а значить - в ізоляції", - пише видання.

Financial Times зазначає, що зараз низка позичальників, що не входять до Комітету кредиторів, але беруть участь у борговій операції українського уряду, очікують вердикту Міжнародної асоціації свопів та деривативів про умови реструктуризації боргу і можливості страхових виплат. Однак Україна вже запропонувала їм поступку.

"Після скарг на жорсткість умов реструктуризації власники бондів, виплати за яким були заплановані на кінець 2015 року, отримали право обміняти папери на бонди з терміном виплати до 2019 року", - нагадала Financial Times.

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада ухвалила пакет законів щодо реструктуризації частини державного боргу, а 18 вересня президент України Петро Порошенко підписав їх.

23 вересня Кабмін розпочав процедуру реструктуризації державного боргу України. Як очікується, перша зустріч з кредиторами в рамках заявленої боргової операції відбудеться 14 жовтня в Лондоні.

Що стосується російського боргу, то уряд Росії неодноразово запрошували взяти участь у його реструктуризації. Виплату боргу в $3 млрд було заплановано на грудень 2015 року. Однак "російський" борг увійшов до переліку боргів перед приватними кредиторами, що підлягає реструктуризації. Росія відмовляється брати участь в реструктуризації боргу.

Мінфін Росії вимагає вирішити це питання в двосторонньому порядку і очікує погашення цього кредиту до кінця року 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.