Французька "Тотаl" розірвала співпрацю з "Газпромом"

Через санкції Заходу проти Росії один з найбільших нафтогазових концернів світу французький "Тотаl" припинили спільний проект з "Газпромом"
Depo.Гроші
24 червня 2015 12:35
ФОТО: depo.ua

Про це розповіли джерела, близькі до переговорів між Total та "Газпромом", передає depo.ua з посиланням на російське видання "Відомості".

Як зазначається, французька Total передасть "Газпрому " 25% компанії Shtokman Development, створеній у 2008 році для розробки гігантського Штокманівського родовища, однак цей проект заморожений.

Однак у "Газпромі" не коментують цю ситуацію.

Угода акціонерів Shtokman Development, за якою російському гігантові належав 51% ласності, а Total  - 25%, закінчилася влітку 2012 року. Інвестиційне рішення за проектом не було прийнято, і Total зі Statoil повинні були повернути частки "Газпрому". Остання це зробила, списавши $335 млн збитків, а Total залишилася в проекті, а $350 млн збитків списала тільки в квітні 2014 році.

У "Газпромі" повідомили, що може списати за проектом 22,3 млрд рублів.

Сторони не повідомляли, на якій юридичній підставі Total досі залишалася у проекті.

Нагадаємо, у 2013 році "Total" мав намір обміняти частку в Штокмані на частку в іншому проекті "Газпрому" - Балтійському заводу зі зрідження природного газу.

Зазначимо, що Штокманівське родовище на шельфі Баренцева моря з запасами 3,9 трлн кубометрів газу відкрили у 1988 році. З тих пір учасники розробки неодноразово змінювалися. На родовищі можна добувати понад 70 млрд кубометрів газу в рік, це 11% від поточного рівня видобутку газу в Росії.

На базі родовища планувалося створити завод для поставок газу в США. Зараз Штокман стоїть в плані розробки тільки після 2020 року.

Мітки: Газпром, Total