Forbes підрахував втрати друзів Путіна

Журнал Forbes проаналізував, від яких активів змушені були позбутися бізнесмени Геннадій Тимченко і брати Ротенберг - Аркадій і Борис - на тлі санкцій Заходу
Depo.Гроші
14 січня 2016 10:28
ФОТО: depo.ua

Так, Геннадій Тимченко був змушений продати 43,59% нафтотрейдера Gunvor співвласнику компанії Торбйорну Торнквісту. Пізніше Тимченко продав все тій же Gunvor шведського лісозаготівельника Rorvik Timber та авіаційні активи - частки в бізнес-терміналах аеропортів Шереметьєво і Пулково і 97% фінського оператора бізнес-джетів Airfix Aviation Oy (входив до IPP Oil Products), якого купив фінський партнер Кай Паананен, передає depo.ua з посиланням на Forbes.

Після відмови від зарубіжних активів, Геннадію Тимченку довелося переглянути свої російські активи Так, 30% " Русской аквакультуры" залишилися в сім'ї Тимченко, але перейшли під володіння чоловіка Ксенії Тимченко (дочка бізнесмена) Гліба Франка, який також є сином голови "Совкомфлота", а ось 17% "СИБУР Холдингу" перейшли Кирилу Шамалову, якого пов'язують відносини з Катериною Тихоновою, яка, за даними ЗМІ, є дочкою російського президента Володимира Путіна.

У березні 2015 року Тимченко продав 12,5% страхової групи СОГАЗ, а в липні продав 25% + одна акція в СК "Міст", а також 25% великого підрядника інфраструктурних проектів АРКС.

Активи братів Ротенбергів же, навпаки, залишилися в сім'ї, однак перейшли синам бізнесменів Ігорю (син Аркадія Ротенберга) та Роману (син Бориса Ротенберга). Представник бізнесменів запевняє, що всі угоди з продажу активів пройшли за ринковими цінами. Ігорю дісталися "ТПС Недвижимость", "ПЕК Мосенерго" і "Газпром бурение", частка в "Мостотрест", яку він пізніше продав компанії "ТФК-Финанс".

Роману Ротенбергу дістався спільний бізнес Ротенбергів і Тимченка у Фінляндії. Під його володіння перейшла керуюча компанія Langvik Capital, яка володіє 100% готелю Langvik, 100% девелопера Tanskarlan Centrum, а також 50% КК Arena Events, яка володіє 49% хокейного клубу Jokerit і 50,5% його домашнього стадіону Hartwall Arena.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.