Фонд Сороса прокоментував розслідування про офшори Порошенка

Фонд "Відродження" звинуватив "Слідство.Інфо" Громадського ТБ в порушення журналістських стандартів
Depo.Гроші
12 квітня 2016 06:56
ФОТО: depo.ua

У міжнародному фонді "Відродження", який входить до мережі фундацій Джорджа Сороса зазначили, що розслідування, здійснене журналістами "Слідство.Інфо" Громадського ТБ в партнерстві з Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) і OCCRP, оприлюднило безсумнівний факт наявності офшорної компанії, бенефіціаром якої є президент України Петро Порошенко. У фонді зазначили, що даним фактом повинна бути надана справедлива оцінка, передає depo.ua з посиланням на Dt.ua.

Проте фонд наголошує, що журналісти "Слідство.Інфо" в розслідуванні вдалися до маніпулювання фактами.

"Реакція з боку журналістів "Слідство.Інфо" на аргументовану критику розчаровує. Вони вдались до позиції некритичного самовиправдання без жодного натяку на визнання порушення ними журналістських стандартів, а саме маніпулювання фактами (автори розслідування не визнають штучності прив'язки ситуації з офшором президента до трагедії в Іловайську, не мають доказів виведення активів компанії "Рошен" у відповідну офшорну зону, як і доказів того, що офшор був створений саме для уникнення податків з продажу)", - йдеться в повідомленні фонду "Відродження".

3 квітня Центр по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями та відомими спортсменами.

Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, що включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі - панамської юридичної фірми Mossack Fonseca. Зокрема, у матеріалах йдеться, що президент України Петро Порошенко в 2014 році створив три офшорні компанії.

Представники президента України пояснили, що офшори йому були потрібні для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.