Фонд гарантування вкладів виставив на продаж 32 АЗС WOG, - ЗМІ

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставляє на продаж права вимоги за кредитами юридичних осіб, виданими ВАТ "Банк Форум"
Depo.Гроші
29 липня 2016 09:37
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби фонду, передає depo.ua з посиланням на  OilNews.

Відзначається, що на початок травня загальна заборгованість за договорами перевищила 1 млрд грн. При цьому позичальники ведуть активну господарську діяльність і в стані ліквідації не перебувають.

"Кредитні договори були укладені в 2013 році. Забезпеченням по ним виступають нежитлові приміщення в Києві загальною площею понад 10 тис. Кв. м і 32 АЗК на території України, більшість яких зосереджена в західній частині країни", - йдеться в повідомленні.

Лот виставляється на торги вперше. Його початкова вартість становить 849 млн грн. Варто зазначити, що на сьогодні це найдорожчий лот, виставлений на продаж Фондом гарантування.

Торги відбудуться на електронному майданчику ТОВ "СЕТАМ" 23 серпня 2016.

Заявки на участь в аукціоні приймаються до 22 серпня.

Згідно з фотографіями, опублікованими на сайті фонду, мова йде про продаж саме АЗК WOG.

Відзначимо, що банк "Форум" мав майнові права на більш ніж 40 українських АЗС. Більшу половину з них складають АЗС компанії WOG. Працююча під брендом WOG мережа автозаправних станцій налічує 512 об'єктів у всіх областях України. Компанія імпортує нафтопродукти із заводів Румунії, Ізраїлю, Греції, Литви, Польщі, Білорусі та інших країн. Щорічний імпорт нафтопродуктів компанії становить близько 2 млн тонн.

Між тим, в компанії WOG це повідомлення назвали неправдивим. 

"Банк “Форум”, який на сьогодні є банкрутом, та щодо якого відбувається процедура ліквідації, у минулому видав кредит на купівлю та/або будівництво 32 АЗК WOG.

 Враховуючи той факт, що банк “Форум” знаходиться у стані ліквідації, право отримувати платежі за кредитними договорами та інші активи банку переходять до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. За процедурою цей Фонд виставляє на продаж право отримувати платежі за кредитами, виданими банком, що ліквідується", – пояснили в компанії.

Як зазначають в WOG, на даний момент кредитний портфель WOG у банку “Форум” є системно структурованим з чітким графіком погашення майже до 2020 року. Відповідно, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не виставляв на продаж 32 АЗК WOG. "Ці АЗК були, є і, ми впевнені, будуть власністю компанії WOG. 
Водночас, Фонд виставив на продаж право стягнення кредиторської заборгованості по кредиту, що є стандартною діловою практикою у подібних випадках" – зауважили в компанії і наголосили, що компанія WOG буде вживати всіх необхідних та достатніх заходів та дій задля забезпечення збереження активів і не допущення недобросовісних дій та зазіхань з​ ​ боку третіх осіб.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші