Фонд держмайна хоче продати "Турбоатом" і "Укрспирт"

Фонд державного майна України пропонує Кабміну включити в 2016 році 20 об'єктів держвласності до списку приватизації, зокрема "Турбоатом", який є одним із найбільших у світі виробників турбін (75% акцій належить державі) та "Запорізький титано-магнієвий комбінат" - єдиний в Європі виробник губчастого титану (51% акцій належить державі)
Depo.Гроші
2 лютого 2016 15:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу фонду.

Фонд держмайна розробив відповідний проект постанови Кабінету міністрів за дорученням прем'єр-міністра Арсенія Яценюка від 15 січня 2016 року.

Крім того, ФДМУ пропонує уряду виключити 75 держкомпаній зі списку об'єктів, що підлягають приватизації: 10 об'єктів, які перебувають в управлінні фонду та розташовані в зоні проведення АТО, по 17 компаній в управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства і Міністерства економічного розвитку і торгівлі через важкий фінансовий стан, 22 об'єкта через незадовільний стан для приватизації й ще 9 компаній, оскільки вони вже приватизовані раніше.

Також фонд пропонує додати 29 об'єктів до списку об'єктів, що підлягають продажу після виключення їх з категорії підприємств, що не підлягають приватизації.

Зокрема, ФДМУ пропонує приватизувати найбільшого виробника лікеро-горілчаної та спиртової продукції в Україні "Укрспирт", "Науково-виробниче підприємство "Більшовик", "Авіакомпанію "Одеські авіалінії".

Довідка: "Турбоатом" виробляє парові турбіни для ТЕС і АЕС, гідротурбіни для ГЕС, газові турбіни для ТЕС.

Управління державною часткою акцій "Турбоатома" здійснює Фонд державного майна України, якому належить 75,22% акцій компанії. Чистий прибуток "Турбоатому" в 2015 році зріс більше, ніж у 2,6 раза – до 1,7 млрд грн.

"Запорізький титано-магнієвий комбінат" – єдиний в Україні та Європі виробник губчастого титану. Близько 90% продукції підприємства, що використовується переважно в космічній галузі, реалізується на зовнішніх ринках.

Кабінет міністрів України в квітні передав державній "Об'єднаній гірничо-хімічній компанії" (ОГХК) 51% акцій Товариства з обмеженою відповідальністю "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (49% належить Group DF Дмитра Фірташа).

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.