Fitch прогнозує погіршення рейтингів України у разі дострокових виборів

Наслідки для суверенного кредитного профілю України від політичної кризи будуть залежати від того, чи буде МВФ і далі затягувати з новим траншем і чи не ослабне бажання інших офіційних кредиторів допомагати Україні

 Так вважають експерти рейтингової агенції Fitch, передає depo.ua з посиланням на DT.ua.

Вони зазначають, що напруга між президентом Петром Порошенком і прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, посилена впливом певних зацікавлених кіл і опозиції, вже затягнула процес проведення реформ і призупинила другий розгляд МВФ щодо виплат у рамках 40-мільярдної програми підтримки.

Уряд Яценюка зміг пережити голосування щодо довіри в парламенті, але дві партії: "Батьківщина" і "Самопоміч" вийшли з коаліції, таким чином позбавивши її необхідних 11 місць для формування більшості в парламенті. Які будуть короткострокові політичні наслідки, поки не відомо.

Однак уряд меншості або нові вибори внесуть додаткову невизначеність у здатність української влади провести реформи, які критично необхідні для продовження програми МВФ і підтримки макроекономічної стабільності. Допомога МВФ і інших кредиторів дуже важлива для суверенного рейтингу України, який минулого листопада був піднятий з рівня "ССС" до "RD" після того, як українська сторона завершила реструктуризацію боргу приватного сектора.

Державний сектор забезпечив більшу частину фіскального фінансування в 2015 році і зробить це знову цього року. Держава змогла збільшити резерви, хоча вони все ще лишаються на надто низькому рівні.

 Fitch припускає, що в довгостроковій перспективі політичні зміни в Україні створять уряд, який буде більш здатний проводити реформи і боротися з корупцією.

МВФ лишається зацікавленим і допомозі Києву, зважаючи на заяву голови фонду Крістін Лагард на початку місяця про те, що вона і президент Порошенко "домовилися про принципи дорожньої карти пріоритетних дій", попередивши, що втілення реформ необхідне для того, щоб програма допомоги була успішною.

Водночас, низький рівень суверенного рейтингу України відображає її слабкість у макроекономічному полі, державному і зовнішньому фінансуванні, а також структурні проблеми включно з показниками управління.

Нагадаємо, 16 лютого  Верховна Рада України не ухвалила постанову про недовіруКабінету Міністрів, що призводить до його відставки.

17 лютого фракція "Батьківщина" у зв’язку з провальним голосуванням за відставку урядузаявила про вихід з парламентської коаліції. 18 лютого про вихід з коаліції заявила і фракція "Самопоміч"Згодом її лідер Олег Березюк повідомив, що політсила переходить в опозицію.

Також зі складу коаліції вийшли четверо депутатів міжфракційного об’єднання "Народний контроль".

Парламентська коаліція де-факто розпалася. 

За Конституцією президент має право розпустити Верховну Раду, якщо в ній протягом 30 днів не буде формальної коаліції.

 Порошенко заявив про те, що скористається своїм правом на розпуск Ради тільки в крайньому випадку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme