Фіскальна служба намагається зайняти позицію над правосуддям, - експерт

Фіскальна служба України намагається зайняти позицію над правосуддям
Depo.Гроші
27 травня 2016 13:59
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк, коментуючи оформлення ДФС дозвільних документів на експорт брухту чорних металів через Миколаївську митницю, незважаючи на тимчасову заборону вивезення металобрухту з України, накладену Окружним адміністративним судом Києва.

"Незаконні дії окремих співробітників ДФС можуть привернути увагу прем'єр-міністра Гройсмана до слів Міхєїля Саакашвілі щодо необхідності посадки корумпованих податківців та митників", - вважає експерт.

Директор аналітичного центру допускає, що публічна сварка одеського губернатора із очільником ДФС могла набути рамок тимчасового непублічного компромісу, коли Саакашвілі зможе використовувати одеський митний проект для піару своїх реформ, а Насіров – Миколаївську митницю для можливих сумнівних справ.

"Відведені прем’єром 90 днів на покращення ситуації на митниці використовуються аж ніяк не на реформування, а більше для швидкого збагачення окремих осіб, які розуміють що їм місця у новій парадигмі відносин уже може не бути. Тому темами для швидкого збагачення стали: митне оформлення вантажів з металобрухтом на експорт до Туреччини - всупереч судовому рішенню на миколаївській митниці, а також контрабанда цигарок під дипломатичним прикриттям на Закарпатській митниці, і десятки інших схем, які поки що ще не потрапляють у пресу, але успішно працюють на благо корупціонерів", - вважає політолог.

"На жаль замість позитивних змін в економіці загалом, і в митній справі зокрема, країні запропонована модель "фейкової лібералізації", коли під гаслами реформ з країни вивозиться сировина, металобрухт та інші товари, в яких немає жодної додаткової вартості.

Але чи зможе така економіка вивести країну з кризи та інтегрувати в загальноєвропейську економіку, наразі дуже велике та сумнівне питання» - на останок підсумовував експерт.

Нагадаємо, що очільником миколаївської митниці Державної фіскальної служби Романом Насіровим було призначено Романа Кріля. Він прийшов на зміну Іраклію Катамадзе, якого експерти відносили до кола людей, наближених до Михаїла Саакашвілі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.