Фірмам Коломойського заборонили торгувати на біржах

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України призупинила торгівлю акціями фірм, що належать олігарху Ігорю Коломойському, на всіх біржах
Depo.Гроші
7 серпня 2015 11:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора.

Як зазначається, торгівля паперами цієї та інших фірм заборонена "з метою захисту інвесторів у цінні папери та держави".

Загалом у переліку Нацкомісії - 78 компаній з загальним об'ємом торгів у 2014-2015 роках на суму 384,44 млрд грн і загальною капіталізацією 460,18 млрд грн.

З цієї суми третина капіталізації 141,44 млрд грн і об'єм торгів цінними паперами 67,76 млрд грн припадає на "Код інвест".

За даними видання "Наші гроші", найбільшими акціонерами цієї дніпропетровської фірми є віргінські офшори Albroath international corp. і Melchett invest limited.

Melchett відоме як акціонер будівельної компанії "Аеробуд", "Верхньотокмацького хлібоприймального підприємства" і "Білогірської реалізаційної бази хлібопродуктів". Облік прав власності цих підприємств здійснюють "Приватбанк" Ігоря Коломойського та "Славутич-реєстратор" Геннадія Корбана.

Albroath відоме як акціонер "Одеське ВАТ по експорту та імпорту нафтопродуктів", облік прав власності якого також здійснює "Приватбанк". У 2012 році податківці зарахували Albroath до нерезидентів, пов'язаних з "Приватом".

Ще більше від "Код інвесту" торгувались папери ПАТ "Силові електронні прилади управління" - на суму 88 млрд грн. За даними Нацкомісії, капіталізація цієї фірми була другою за розміром - 33,64 млрд грн.

Найбільшими акціонерами цієї компанії є два офшори - віргінський Everrin commercial s.a. і Ballioti enterprises ltd з Сент-Кітс і Невіс.

Ballioti відоме як акціонер вищезгаданого "Аеробуду", ВАТ "Троянівський елеватор" і ЗАТ "Запорізький оліяжиркомбінат", облік прав власності яких здійснює "Приватбанк".

На третьому місці в рейтингу за капіталізацією з показником 28,81 млрд грн. знаходиться дніпропетровське ПАТ "Київшляхбуд".

Найбільшим акціонером фірми є кіпрська компанія "Лакріно інвестментс лімітед" (Lucrino investments limited). Вона також згадується як власник акцій низки підприємств, якими розпоряджався "Приватбанк".

Фірмам Коломойського заборонили торгувати на біржах  - фото 1

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші".

Мітки: акції