Фінрозвідка Ліхтенштейну: без доказів Україна грошей Януковича не побачить

Українська сторона повинна надати докази нелегального походження коштів екс-чиновників з оточення Віктора Януковича, щоб Ліхтенштейн продовжував їх блокувати
Depo.Гроші
26 лютого 2016 18:36
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю DW заявив глава фінансової розвідки Ліхтенштейну Даніель Телесклаф, передає depo.ua.

Як відомо, після введення санкцій ЄС Ліхтенштейн заморозив активи українських екс-чиновників вартістю в 25 мільйонів швейцарських франків.

Частина цієї суми, за словами Телесклафа, до цього часу є предметом санкцій.
Він говорить про частину, тому що вартість активів, які зберігалися в нерухомості або цінних паперах, з 2014 року впала.

За його словами, Україна досі не надала доказів незаконного походження цих грошей.

"Як і в будь-якому кримінальному провадженні ми виходимо з того, що за два роки вже повинні бути докази, що ці гроші здобуті незаконним шляхом", - сказав Телесклаф.

Ліхтенштейн може і самостійно почати слідство у відмиванні грошей, але для цього йому потрібні докази з-за кордону, як були отримані ці гроші.

"Врешті-решт, гроші будуть заблоковані стільки, скільки потрібно, щоб довести справу до кінця. Але тільки в тому випадку, якщо докази будуть надані вже зараз", - підкреслив він.

За його словами, суди не допустять адміністративне блокування довше, ніж ще на рік.
Як відомо, у червні 2014 року Ліхтенштейн заблокував рахунки екс-президента Віктора Януковича.

Нагадаємо, служба фінмоніторингу уже виявила 42 компанії-нерезиденти, пов'язані з родиною Януковича, 1 мільярд 340 мільйонів доларів на їхніх рахункахарештовані.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші