Фінансування партій з бюджету коштуватиме 1 млрд грн, – Мінфін

Для фінансування політичних партій з державного бюджету потрібно близько 1 млрд грн
Depo.Гроші
14 вересня 2015 18:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник міністра фінансів Роман Качур під час засіданні круглого столу з цього питання, передає depo.ua з посиланням на "ЛІГАБізнесІнформ".

За його словами, Мінфін зробив свої розрахунки, виходячи з кількості виборців, які взяли участь у виборах 2014 року, а також нинішньої мінімальної заробітної плати. Таким чином, відомство вийшло на щорічну компенсацію в розмірі 220 млн грн і разову - у розмірі 826 млн грн для партій, що подолали 3% бар'єр на парламентських виборах.

Саме тому, за словами заступника міністра, на реалізацію закону про бюджетне фінансування політичних партій потрібно близько 1 млрд грн в рік виборів.

За словами Качура, оскільки в 2016 році очікується економічне зростання, необхідні кошти можуть бути передбачені у проекті бюджету на 2017 рік.

Водночас народний депутат Сергій Лещенко відзначив, що автори законопроекту передбачають розрахунок, виходячи з кількості виборців, зареєстрованих в реєстрі виборців, а не тільки тих, хто взяв участь у голосуванні. Таким чином, сума щорічної компенсації зростає з 220 до 440 млн грн.

За словами депутата, видатки на разову компенсацію можуть скоротитися після обмеження витрат на рекламу і скорочення бюджетів виборчих кампаній.

А експерт зі сприяння законотворчій діяльності ОБСЄ/БДІПЛ Джулія Гепхард зазначила, що офіційний висновок Венеціанської комісії з приводу цього законопроекту буде прийнято на найближчій сесії організації в жовтні.

Нагадаємо, що 16 липня Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування політичних партій)".

Документом пропонується внести зміну до статті 87 Бюджетного кодексу України, згідно з якою до видатків, які здійснюватимуться з Державного бюджету України, відноситимуться видатки на державне фінансування статутної діяльності політичних партій, не пов'язаної з їхньою участю у виборах, а також на відшкодування витрат партій на передвиборну агітацію під час чергових та позачергових виборів народних депутатів України.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.