Financial Times: Сєчин поховав ОПЕК і надіється на нафту за $70

Навіть найнижчі з моменту початку фінансової кризи ціни на нафту не змусили Росію взаємодіяти з ОПЕК.

Про це заявив в Сінгапурі глава "Роснафти" Ігор Сєчін. Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Financial Times.

"Російська нафтова промисловість знаходиться в приватних руках, в тому числі і в руках численних іноземних акціонерів", - сказав глава нафтового гіганта. Зокрема, 20 відсотків "Роснефти" належить ВР, притому, що рештою 80 відсотками володіє російське держава. "Уряд Росії не може керувати нафтовидобутком так само, як це роблять країни ОПЕК", - продовжив Сєчін.

У такий спосіб він пояснив небажання Росії скорочувати видобуток нафти. Він також додав, що припинення видобутку пов'язане з серйозними технічними труднощами. У таких регіонах як Сибір свердловини, якщо їх закрити, можуть просто замерзнути.

Сечин критично відгукнувся про ту роль, яку відіграють в нинішньому краху цін на нафту Саудівська Аравія та інші країни ОПЕК: "Потрібно визнати, що" золотий вік "ОПЕК на нафтовому ринку підійшов до кінця. Вони не змогли дотримати свої власні квоти на видобуток. Якщо б квотам слідували, то глобальний нафтовий ринок був би вже збалансований ".

"Роснефть" зазнала суттєвих втрат від падіння цін на нафту. Їй довелося переглянути свою грандіозну інвестиційну програму, і вона страждає під тягарем величезного боргу після придбання в 2013 році TNK-BP за 55 млрд доларів.

Коментуючи зростання голландської трейдингової компанії Trafigura, що перетворилася на одного з найбільших покупців "Роснафти", Сечин звернув увагу на практиковані у взаємодії з нею контракти передоплати, що дозволяє "Роснєфті" компенсувати втрати від західного кредитного ринку, від якого вона виявилася відрізана в результаті санкцій.

Тим не менш, за словами Сечіна, "Роснефть" зуміє розплатитися зі своїми боргами. За даними на червень, виплати цієї року становлять 10,9 млрд доларів, а в майбутньому 2016 році належить виплатити ще 15 млрд доларів.

"Ми можемо розплатитися із заборгованістю навіть раніше терміну. Я не бачу ніяких фінансових ризиків для нашої компанії", - зазначив Сєчін.

На думку глави "Роснафти", ціни на нафту відновляться протягом найближчих року-півтора, тому що нинішній їх низький рівень не дозволяє багатьом виробникам підтримувати видобуток. Зниження видобутку сланцевої нафти в США може посилитися, якщо нафтові компанії не зможуть рефінансувати кредити, отримані під час нафтової краху. Для стабілізації всієї індустрії, цитує FT Сечіна, ціни повинні будуть піднятися до 70 доларів за барель.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme