Фаворити Януковича освоять на армії 2,6 млрд грн

Міністерство оборони України закуповує продукти харчування для української армії у маловідомих компаній, які, ймовірно, пов'язані з колишніми соратниками екс-президента-втікача Віктора Януковича. У цьому році в рамках підрядів на забезпечення солдатів продовольством можна освоїти 2,6 млрд грн

Українську армію з часів президента Віктора Януковича в основному годують чотири компанії - ТОВ "Авіка", ТОВ "Адмет-Груп", ТОВ "Укрпродакорд ОР" та ПП "Артек-Союз". Закупівлі в цих структур вже кілька років проводяться за без конкурсною процедурою "в одного учасника", повідомляє "Деловая столица", передає depo.ua.

Всі компанії з "продовольчого пулу" Міноборони оформлені на маловідомих осіб, про яких майже нічого не відомо. Однак ниточки від більшості з них ведуть до колишніх стовпів Партії регіонів.

Наприклад, дніпропетровська "Авіка", яка наполегливо вимагає уточнень з тендерної документації, з 2011 року тричі змінила засновників і зараз оформлена на маловідому місцеву жительку Наталію Дишук. Раніше вона не засновувала ніяких бізнесів, не була директором компаній, а у відкритих джерелах про неї немає жодної інформації. Також часто змінювало засновників ірпінське ТОВ "Адмет-Груп". До 2012 року його єдиним власником був одесит Дмитро Водопянов, зараз же компанією володіє дехто Андрій Усенко. Про нього інформації більше. Усенко раніше був співзасновником ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС", яка в 2011 році вже отримувала від Міноборони підряди на харчування військовослужбовців. Разом з Усенко в список засновників фірми входив Дмитро Медведєв - співзасновник житомирського ТОВ "Аграна Інтерторг", найбільша частка якого належала Житомирському м'ясокомбінату. Останнім володіли структури екс-міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка, який вважався людиною з найближчого оточення Віктора Януковича.

Туманом покриті і інші два фаворита Міноборони - київська "Укрпродакорд ОР" і одеська "Артек-Союз". Перша оформлена на пенсіонерку з Білої Церкви Тетяну Хмельницьку, друга - на уродженку Криму Євдокію Колесник. При цьому компанії об'єднує спільна участь в Асоціації харчових підприємств "Армія", яким керує колишній начальник Головного продовольчого управління тилу Міноборони Іван Сікунда, а також обслуговування з часів Януковича в одній фінустанові - одеському Імексбанку. До введення в нього тимчасової адміністрації в цьому році він контролювався депутатом та екс-головою Одеської обласної організації Партії регіонів Леонідом Клімовим. Все це дозволяє робити висновки, що більшість нинішніх фаворитів продзакупок Міноборони можуть бути пов'язані з одіозними представниками колишньої влади, яким досі вдається знаходити спільну мову з керівництвом військового відомства.

Торги із закупівлі харчів для армії мають відбутися в цьому березні. Якщо вони знову не будуть проведені, міністерство, швидше за все, знову підпише контракти з колишніми постачальниками.

У Міноборони пояснюють, що можуть довірити питання постачання продуктами десятків тисяч солдатів тільки перевіреним часом постачальникам. Торік у відомстві запланувати провести відкриті тендери і вибрати нових постачальників або упорядкувати роботу з нинішніми, до яких не раз висувалися претензії, що базуються на двох китах - завищених цінах і низькій якості продуктів. Однак врешті-решт уклали додаткові угоди зі старими компаніями, пролонгувавши їх підряди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme