Європарламент закликає Україну переходити на відновлювальні джерела енергії

У ЄП вважають, що Україні варто поступово переходити на екологічні джерела енергії
Depo.Гроші
25 квітня 2016 20:14
ФОТО: depo.ua

Сьогодні в Торгово-промисловій палаті відбулася публічна дискусія щодо атомної генерації з нагоди майбутньої 30-ї річниці Чорнобильської аварії, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Тут зібралися не лише українські експерти. Присутня депутат від ЄП Ребека Гармс, яка говорить про те, що Україні варто поступово переходити на інші джерела енергії. Також є експерти з Франції, які говорять, що Україні варто переходити на відновлювальні екологічні джерела енергії", - повідомляє кореспондент.

У той же час народний депутат від "Батьківщини" Олексій Рябчин зазначив, що по всьому світу йдуть такі круглі столи, де ставиться питання про майбутнє атомної генерації.

"У цю річницю трагедії на Чорнобильській АЕС в Україні на сьогоднішній день немає таких дебатів, що ми відмовляємося від усієї нашої атомної генерації. Тиждень тому пройшов круглий стіл, слухання в Нацкомітеті енергетики, де ми позначили питання проблеми атомної генерації. Їх дуже багато, тому що, дійсно, ці реактори старі, треба більшій половині з них продовжувати термін використання. Про що ставиться питання, так це про майбутнє атомної генерації в усьому світі. Країни-лідери відмовляються від будівництва нових потужностей, замінюючи їх новими джерелами енергії", - заявив він.

За його словами, питання стоїть у перспективі, що потрібно робити з цією галуззю.

"Ця енергетика є базовою, найбільш дешевою, не враховується екологія", - додав він.

26 квітня 1986 року сталася аварія на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС). 10 листопада 2006 року указом президента України №945/200614 була заснована пам'ятна дата — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначається 14 грудня.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада