Європа почула Яресько і виділить Україні ще 250 мільйонів євро

У квітні Україні отримає додаткові 250 млн євро макрофінансової допомоги в рамках програм Європейського Союзу
Depo.Гроші
25 березня 2015 15:46
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у доповіді по Україні, поширеній Єврокомісією у рамках звіту стосовно Європейської політики сусідства, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Україна отримала 1,360 млрд євро макрофінансової позики у 2014 році і повинна отримати додаткові 250 млн євро у квітні 2015 року, "має виконуватися програма МВФ та повинні бути виконані політичні умови", - йдеться в доповіді.

У доповіді наголошується, що у 2014 році фінансування ЄС в рамках інструментів Європейської політики сусідства склало 365 млн євро, що є найбільшою сумою, будь-коли виділеною Україні.

"Це є відповіддю на нагальну необхідність стабілізації української економіки, з основним контрактом побудови держави, для вирішення короткострокових економічних проблем і підготовки до реформи у контексті політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС", -  йдеться в документі.

У доповіді зазначається, що Україна також отримала гуманітарну допомогу на суму до 139 млн євро і 2 млн євро в рамках тематичних програм з розвитку громадянського суспільства та місцевих органів влади.

"У поєднанні всі заходи найближчими роками можуть привести до загальної підтримки у розмірі принаймні 11 млрд євро з бюджету ЄС та європейських міжнародних фінансових інститутів", - зазначили в Єврокомісії.

Крім того, в доповіді нагадується, що Європейський парламент та Європейська Рада обговорюють пропозицію Єврокомісії виділити Україні в 2015-2016 роках додатково 1,8 млрд євро позики.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько закликала європейських партнерів надати Україні додаткову допомогу для стабілізації економіки.

Мітки: допомога