Єврокомісар Еттінгер включив Україну у свій план щодо цифровізації

Єврокомісар Гюнтер Еттінгер заявив, що в єдину цифрову панєвропейську інфраструктуру має увійти і наша країна
Depo.Гроші
1 вересня 2016 19:08
ФОТО: depo.ua

Щоб витримати конкуренцію з північноамериканськими та далекосхідними економіками, Євросоюз потребує 600-700 млрд євро інвестицій у розвиток цифрової економіки, передає depo.ua з посиланням на Новое время.

Причому в єдину пан'європейську інфраструктуру мають входити Швейцарія, Україна та держави Західних Балкан (не входять в ЄС – ред.). Про це сьогодні заявив комісар у справах цифрової економіки та суспільства Єврокомісії Гюнтер Еттінгер на щорічному Європейському форуму в Альпбаху (Австрія).

На його думку, Європа має направити зазначені кошти на стрімкий розвиток волоконно-оптичних мереж і запуск наступного покоління стільникового зв’язку п’ятого покоління (5G). Якщо цього не зробити, то "ми втратимо, оскільки нам не будуть доступні важливі технологічні можливості", підкреслив Еттінгер.

Необхідність багатомільярдних інвестицій в телеком-інфраструктуру ЄС Еттінгер обґрунтував на прикладі Amazon і Google. Ці компанії завдяки широкосмуговим мережам, які вже є в США, можуть збирати дані, які дають набагато більше знать про потреби клієнтів, ніж більшість європейських компаній.

Єврокомісар наголосив, що у своїх поїздках Європою він переконує партнерів у необхідності запровадити єдині цифрові стандарти, в тому числі щодо захисту персональних даних і права на їх використання. Це єдиний спосіб витримати конкуренцію з північноамериканськими ІТ-гігантами, переконаний Еттінгер.

"Стандарти щодо підключених автомобілів мають бути однаковими по всій Європі. І вони мають бути достатньо сильними, щоби стати частиною глобальних норм і стандартів", - заявив Еттінгер. Для виконання цього завдання він закликав європейські університети залучати міжнародних ІТ-експертів.

Він підкреслив, що Євросоюз повинен зібрати воєдино всі свої переваги, які є в університетах та в індустрії. Інакше 28 розрізнених ринків (кількість країн-учасників ЄС – НВ Бізнес) будуть недостатньо сильними, щоби конкурувати з Кремнієвою Долиною, вважає Еттінгер.

"Те, що Україна розглядається в плані інвестицій ЄС з побудови сучасної цифрової інфраструктури – оптики і/або 5G – це дійсно позитивна новина", - переконана директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) Олена Мініч.

Мініч зазначила, що на комісії ЄС з питань інформаційного суспільства Україна запропонувала, щоби наша країна стала "тестовим полігоном" для розробки, випробування та впровадження 5G-технологій. "У нас є всі передумови для цього: висококваліфіковане інженерні та ІТ-кадри, є технологічні та інноваційні традиції. А також є "цифровий розрив", коли стрибок від однієї технології до іншої може дати максимальний ефект", - підкреслила вона.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.