ЄС виділить Україні 55 млн євро на розвиток економіки

Україна отримає фінансову допомогу від Європейського Союзу на суму 55 млн євро "для відновлення економіки"
Depo.Гроші
1 вересня 2015 18:40
ФОТО: depo.ua

Відповідна Угода про фінансування найближчим часом має бути підписана українським урядом та Єврокомісією, передає depo.ua з посиланням на "Європейську Правду".

При цьому європейська сторона вже схвалила угоду. З українського боку її незабаром буде винесено на засідання Кабміну.

Кошти будуть виділені відповідно до Європейського інструменту партнерства протягом 2016-2020 років.

Гроші надаються на створення стратегій з розвитку малого та середнього підприємництва, веб-порталу для МСП, а також для участі України у програмах, спрямованих на розвиток приватної ініціативи "Горизонт-2020".

В регіональному розрізі увага приділяється створенню центрів підтримки бізнесу з розвинутою мережею представників щонайменше в 15 українських областях. В угоді зазначається, що насамперед це мають бути регіоні, "що постраждали внаслідок конфлікту, та сусідні з ними регіони, що активно беруть участь в процесі реінтеграції внутрішньо переміщених осіб".

Вказані центри мають сприяти запуску інноваційних стартапів, покращенню доступу до юридичних та адміністративних послуг, проводити навчання з впровадження підприємницької діяльності.

Серед іншого планується сприяти покращенню доступу МСП до фінансових ресурсів. Для цього формується гарантійний фонд у розмірі 40 млн євро.
Відзначається, що одним із головних завдань центрів буде сприяння адаптації МСП до роботи в умовах діючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.