ЄС постачатиме 1,3 млрд кубів газу на рік до кордону з Україною

Оператори ГТС центральної та південної Європи підтвердили готовність транспортувати до кордону з Україною 1,3 млрд кубометрів газу на рік через Трансбалканський газопровід

 

Про це повідомив директор компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон у Facebook після зустрічі операторів ГТС центральної та південної Європи "CESEC gas plenary meeting", передає Depo.ua.

"Трансбалканський газопровід має бути здатний транспортувати до кордону з Україною 4,1 млн кубічних метрів на день (1,3 млрд кубометрів на рік). Всі оператори підтвердили готовність. Для України й Молдови це дуже важливо, тому що дасть змогу гарантувати постачання на південь Одеської області в разі блокування постачання газу через територію Придністров'я. В майбутньому Україна зможе за цим маршрутом отримувати каспійський газ, коли такі поставки матимуть економічний сенс", – написав Макогон.

Він додав, що Європа зробила висновки з ситуації 2009 року, коли "Газпром" зупинив транзит.

За словами Макогона, реалізовано багато проєктів щодо збільшення інтерконекторів між країнами, що дасть змогу оперативно транспортувати газ між країнами.

"З 1 січня 2021 року має запрацювати новий ЛНГ термінал у Хорватії потужністю 2,6 млрд м³; ТАР (частина проєкту "Південний газовий коридор". Очікується, що будівництво TAP буде завершено у 2020 році з тим, і в тому ж році перший азербайджанський газ піде в Європу) завершено на 89% і зараз тільки залишилися роботи у морі. Потужність 10 млрд м³ з можливістю розширення до 20. Фактично це продовження ТАНАР, який транспортує азербайджанський газ через Туреччину до кордону з Болгарією й Грецією; IGB повинен бути завершений у 2021, що дасть змогу постачати газ із ТАР у Болгарію; в Греції активно розвивається новий проєкт ЛНГ терміналу", – уточнив Макогон.

На його думку, "повільно, але впевнено, регіональний ринок стає більш відкритим і конкурентним. Монополію "Газпрому" значно знижено".

Нагадаємо, 8 жовтня уряд доручив "Нафтогазу" забезпечити постачання європейського газу до Молдови.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook