ЄС підготує список офшорних держав

Єврокомісія протягом півроку підготує повний список офшорних держав
Depo.Гроші
7 квітня 2016 14:25
ФОТО: depo.ua

Про це заявив єврокомісар з економічних та фінансових питань, оподаткування і митного союзу П'єр Московіті, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Єврокомісія протягом півроку підготує повний список офшорних держав, які не забезпечують міжнародну транспарентність і обмін податковою інформацією Ми звертаємося до країн спільноти із закликом взяти участь у цій роботі Ми вже складали такий список раніше, проте він був неповним", - сказав Московіті.

Він також підкреслив, що Панама поки не йде на співпрацю з ЄС щодо обміну фінансовою інформацією і додав, що Єврокомісія "наполегливо закликає Панаму до співпраці по боротьбі з ухиленням від сплати податків".

Нагадаємо, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, які використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків.

Матеріали розслідування, що вийшов під назвою Панамські документи були отримані в результаті великого витоку інформації від джерела в юридичній фірмі Mossack Fonseca, яка надає послуги з реєстрації та обслуговування офшорних компаній.

Серед фігурантів офшорного скандалу значаться прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, більш ніж 120 бізнесменів і 29 найбагатших людей зі списку Forbes. Одні з найбільш відомих прізвищ: президент України Петро Порошенко, президент РосіїВолодимир Путін, відомий футболіст Ліонель Мессі, колишній український прем'єр Павло Лазаренко, власник видання KyivPost Мохаммад Захур, прес-секретар президента РФДмитро Пєсков і багато інших.

Низка країн, зокрема Австралія, Франція, Бельгія, Нідерланди, вже висловили готовність розпочати розслідування фактів, які були викладені в даному розслідуванні.

Читайте також: Скандал з офшорами в Панамі (ХРОНІКА)

Більше економічних новин читайте на