ЄС надав переселенцям в Україні 17 млн євро допомоги

Європейський Союз надав 17 млн євро для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громад, що опинилися під впливом конфлікту в Україні
Depo.Гроші
15 квітня 2015 19:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні, пише depo.ua.

"Наразі 13 проектів, спрямованих на вирішення проблем ВПО та громад, працюють у 10 областях України: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Київській, Луганській, Миколаївській, Тернопільській та Чернівецькій. В рамках цих проектів ВПО буде надано житло, роботу, освіту, соціальну, медичну та психологічну підтримку. Це сприятиме зміцненню процесів примирення та зростанню економічної діяльності ВПО і громад, що їх приймають", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у Представництві, Євросоюз намагається допомогти місцевим громадам повернутись до нормального життя.

Відзначимо, у жовтні 2014 року Представництво Європейського Союзу в Україні запросило охочих до вираження зацікавленості щодо проектів з підтримки громад, які опинилися під впливом конфлікту в Україні. Мета цієї ініціативи - підтримка ВПО та громад, що опинилися під впливом конфлікту в Україні. Загальна сума підтримки становить 17 млн євро.

Підтримка надається у вигляді грантів (розміром від 200 тис. євро до 2 млн євро). До подачі заяв на отримання грантів були запрошені органи місцевої влади самостійно або у співпраці з НУО та міжнародними організаціями.

Проекти реалізуються в одній або декількох областях України. Проте проекти не фінансуються на територіях, що не знаходяться під повним адміністративним контролем уряду України. Грантові кошти є безповоротними - громади не будуть зобов'язані повертати отримані гранти, проте щонайменше 10% від загальної суми проекту має покриватися заявником із його власного бюджету.

Тривалість кожного проекту становить від 6 до 18 місяців. Фінансування проектів здійснюється в рамках Програми ЄС "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні".

Нагадаємо, раніше сьогодні стало відомо, що керівництво Євросоюзу підписало рішення про надання Україні €1,8 млрд допомоги. Перший траш планується виділити до літніх канікул