ЄС готовий виділити €75 млн на реформу держслужби в Україні

Європейський союз може виділити додатково до 75 млн євро на підтримку реформи державної служби, якщо уряд і парламент вчасно приймуть відповідні документи
Depo.Гроші
28 липня 2015 20:19
ФОТО: depo.ua

Про це 28 липня на круглому столі "Реформування державної служби: Гідні зарплати vs Корупція" розповів заступник глави Адміністрації Президента України (АПУ) Дмитро Шимків, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави. 

В АПУ нагадали, що в травні 2014 р. між Україною та ЄС було підписано контракт щодо розвитку держави, згідно з яким Україна може вже в цьому році отримати 105 млн євро (другий транш допомоги), якщо виконає низку умов. Одне з них - створення і утвердження повноцінного і детального плану реформування державного сектору. Для цього парламент має ухвалити новий закон про державну службу.

Крім 105 млн євро на розвиток держави, Україна може отримати ще 75 млн євро - на підтримку реформи держслужби. Для цього, крім закону про державну службу, Кабінет міністрів повинен розробити, затвердити та подати ЄС стратегію реформування державного управління з планом впровадження, відповідальними і термінами.

"Адміністрація Президента провела значну підготовчу роботу з питання додаткового фінансування. Були розглянуті різні варіанти - залучення до державної служби висококваліфікованих фахівців на тимчасовій основі, створення спеціального фонду. Однак, вони не були підтримані політичними силами на Національній раді реформ. Зрештою, ми розробили Концепцію залучення бюджетної допомоги від ЄС на впровадження реформи державного управління, включаючи впровадження механізму належного фінансування державної служби. Нацрада реформ схвалив цей варіант за умови його підтримки міжнародними донорами. Попередні переговори з ЄС, проведені при підготовці концепції, показали, що наші партнери готові розглядати можливість надання додаткових коштів, але тільки при наявності чіткого плану реформи. Тепер справа за виконавчою владою. Уряд має досягти фінального згоди з Європейським союзом і затвердити стратегію реформування державної служби, а парламенту - ухвалити відповідний Закон", - пояснив заступник глави АПУ.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.