Український фріланс за кордоном: робота вдома, зарплата у валюті

Як почати працювати на закордон, будучи на старті рядовим обивателем без спеціальних навичок і не покидаючи свою країну, з'ясовував depo.ua. Ви ж не думаєте, що українці, у яких це вийшло, зроблені з якогось іншого тіста або отримали в школах якусь принципово іншу освіту?

Український фріланс за кордоном: робота…

Вивчитися на фрілансера

Простіше за все тим, хто може результати своєї праці відсилати замовнику Мережею. Українські дизайнери, перекладачі, копірайтери, рерайтери і, звичайно, IT-фахівці щосили підкорюють світ, не виходячи з квартири і добуваючи валюту для своєї економіки. По загальній сумі заробленого на фріланс-біржі odesk.com наша країна ще до кризового 2014 року посіла перше місце в Європі й четверте на планеті, з показником у $29,4 млн обійшовши Пакистан, Росію, Бангладеш і Китай. У минулому році українці на цій біржі посіли 8 місце в світі за темпами зростання заробітків.

Ось один з них - Олег Репецький з Ужгорода. Контент-менеджер, перекладач. Йому доводилося складати описи до відео за $2,22 на годину, займатися маркетингом на блогах і форумах за $7,78 на годину, а з березня 2014 року по січень 2015-го він отримав за переклади з російської та української на англійську $2724. Небагато? Так він цим не цілодобово займався, а лише 490 годин. Якщо перерахувати на восьмигодинні робочі дні, вийшло б лише два місяці.

Ольга Прокопова з Дніпропетровська, фахівець з дизайну та графіки, витратила 31 годину на ландшафтний дизайн - отримала $372. Виконала два логотипи - отримала $20.

Фрілансер-програміст, що пише програми для мобільних платформ, - студент Євген з Донецька - за півтора року на odesk.com заробив приблизно $33 000. Найуспішнішим для нього став вересня 2014:$4000 при 25 годинах роботи на тиждень. Правда, для такого успіху зазвичай доводиться спочатку підвищувати свій рейтинг, виконуючи низькооплачувані замовлення і доводячи свою сумлінність. За перші 4 місяці свого фрілансерства Євген заробив $650 на маленьких іграх-вікторинах, на які йшло 20-30 годин на тиждень.

Скільки ж часу і коштів треба вкласти, щоб з нуля стати фрілансером?

Розробці мобільних додатків під платформу Android у київській комп'ютерній академії «Шаг» беруться навчити за 18 тисяч гривень - по 1 500 гривень на місяць. Навчання триватиме 12 місяців - тричі на тиждень, по дві години ввечері. Абітурієнт має бути впевненим користувачем комп'ютера (що можна сказати про практично будь-яку сучасну людину) і знати основи інформатики - але, як з'ясував depo.ua в приймальній комісії, їх можна освіжити в пам'яті за підручником 10-11 класів. Заразом нам розповіли історію про київського лікаря, який у віці років під 30 вирішив змінити професію, пройшов курси і зараз пише додатки.

Навчити з нуля створенню тривимірної графіки та анімації в навчально-освітньому центрі «IT-Столиця» обіцяють за два місячних курси. Групові заняття коштують 1700 гривень на місяць, індивідуальні - на 200 гривень дорожче. Займатися можна хоч вранці, хоч вдень, хоч ввечері. Правда, після курсів бажано з півроку попрацювати де-небудь на підхваті - помічником дизайнера.

Щоб з нуля освоїти на середньому рівні англійську - без складних граматичних конструкцій і великого обсягу синонімів - на курсах англійської Speak well при інтенсивності «два групових годинних заняття на тиждень», потрібно витратити 16 місяців і 11 120 гривень. Щоб працювати перекладачем текстів - без спеціальної лексики, до цього доведеться додати ще 8 місяців і 5560 гривень. Якщо віддати перевагу школі Oxford school та індивідуальним заняттям, англійською на середньому рівні можна оволодіти за два роки і 30-40 тисяч гривень.

Володіння іноземною мовою не для всіх фрілансерских спеціальностей має бути бездоганним. Наприклад, програміст Євген з odesk.com в професійному співтоваристві megamozg.ru радить:

- Якщо для вас важко писати англійською, не варто намагатися спочатку вивчити, а потім починати працювати. Цей навик приходить в процесі роботи, хоча і доведеться на самому початку кожне повідомлення заганяти в перекладач. Правильність написання, граматика не особливо важливі, головне - щоб замовник і ви розуміли один одного. Більше того, більшість моїх замовників не з англомовних країн, і я часто бачу помилки в їхніх повідомленнях.

З клієнтами Євген спілкується в основному по електронній пошті, рідше - в чаті Skype. Голосовим зв'язком користуватися майже не доводиться, так що ваша вимова нікого не відлякає.

До речі, того, хто ніякими професійними навичками не володіє, англійська теж виручить: можна влаштуватися в зарубіжні колл-центри, онлайн-сервіси або організації з продажу. Вони зареєстровані в країнах Заходу з міркувань престижу, але їхній персонал відповідає на дзвінки і строчить листи, сидячи там, де робоча сила коштує найдешевше. Зарплату обіцяють не в доларах, а в гривнях, але 6 тисяч - навіть не сама щедра пропозиція в цій сфері.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme