Експерти Давоса: У 2016 році Росії загрожує гіперінфляція

Експерти Всесвітнього економічного форуму в Давосі заявили, що у 2016 році Росії загрожуватиме бюджетний дефіцит, гіперінфляція і безробіття

Доповідь, заснована на опитуванні 750 членів Всесвітнього економічного форуму, опублікований за тиждень до офіційного відкриття майданчика в Давосі 20 січня, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Будучи енергетичною державою і володіючи другим за величиною ядерним арсеналом у світі Росія продовжить відігравати активну роль у геополітичному світопорядку, розмірковують експерти Давоса.

"Після анексії Криму на горизонті не проглядається чітке політичне рішення поточного конфлікту на східній Україні. Європейсько-американські санкції у поєднанні з низькими нафтовими цінами нашкодили російській економіці, але досі не привели до очікуваного [від Москви] повороту в політиці", - пишуть вони.

Бажання провідних держав стримати Росію вступає в протиріччя з бажанням співробітництва в боротьбі із загрозою ІДІЛ. Російське майбутнє залежить від балансу між модернізацією і опорою на експорт сировини і того факту, що нинішнє її керівництво все частіше дивиться на Схід в надії на зміцнення політико-економічних зв'язків. Західні країни, що скоротили інвестиції в оборону й стурбовані вирішенням внутрішніх проблем, можуть зіткнутися з нестачею ресурсів і бажання переслідувати свої довгострокові стратегічні цілі.

Москва та її партнери в Центральній Азії (у дослідженні вони об'єднані в один регіон) з 100-відсотковою ймовірністю зіткнуться в 2016 році з бюджетним дефіцитом через падіння нафтових цін і внутрішнього попиту. Поповненню держскарбниці не допоможе навіть порівняльне здешевлення товарів з цього регіону на світовому ринку.

"В умовах тільки середніх перспектив економічного зростання в регіоні вірогідний сплеск безробіття, який увійшов до числа п'яти найбільш значних ризиків", - говориться в дослідженні.

Інфляція, з якою уряди не зможуть впоратися, чекає Росію та її сусідів з 86-відсотковою ймовірністю, пророкують аналітики. На це працюють знецінення національних валют по відношенню до долара, скорочення держрезервів, вже наявний досвід гіперінфляції 1990-х, а також ймовірна нездатність влади провести глибокі структурні і бюджетні реформи, необхідні для підтримки економічного зростання, впевнені в Давосі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme