Експерт розповів, як Гонтарева довела українські банки

Українські банки на економічному форумі в Давосі визнані найменш надійними у світі через неадекватні дії Національного банку на чолі з Валерією Гонтаревою і недобросовісність позичальників
Depo.Гроші
21 січня 2016 11:15
ФОТО: depo.ua

Таку думку в коментарі depo.ua обґрунтував екс-заступник глави НБУ, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

"Перша причина – неадекватна політика НБУ. У двох аспектах: перший – поганий банківський нагляд, який не спирається на аудит провідних аудиторських компаній. А використовуються доморощені методі банківського нагляду. І другий аспект – відсутність монетарної і валютно-курсової-політики, яка призвела до банкротства банків. У банкротстві винні 50 на 50% НБУ і самі банки", - пояснив експерт.

Другою причиною ненадійності українських банків Савченко вважає небажання позичальників повертати кредити.

"У суспільстві є концепт, що банки завжди неправі і можна не повертати кредити. В судах банкам дуже важко повертати кредити. Питома вага поганих кредитів у портфелях українських банків становить близько 40%", - сказав ректор Міжнародного інституту бізнесу.

При цьому він переконаний, що в будь-якій іншій країні світу за таких умов глава центробанку пішов би у відставку.

Нагадаємо, що у звіті Global Competitiveness Report, оприлюненому в Давосі, йдеться про те, що Україна зайняла 79 місце з 140 в "Глобальному рейтингу конкурентоспроможності". При цьому надійність банків України оцінили найнижчим показником - 140 з 140.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<