Експерт позитивно оцінив повернення на ринок торговельної мережі "Амстор"

Президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер назвав позитивною для української економіки, яка перебуває в кризі, новину про повернення на ринок торговельної мережі "Амстор"
Depo.Гроші
29 липня 2015 15:09
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив у коментарі агентству "Українські Новини".

"Спад ще не закінчився, нас чекає важка зима, важкий 2016 рік. Багато "поховали" мережу "Амстор": корпоративний конфлікт, сумнівні вчинки міноритарія, складні відносини з банками та постачальниками. Звичайно, її друге народження - це хороший знак у тому відношенні, що в Україні потроху на краще змінюється ситуація в бізнесі", - зазначив керівник Центру економічного розвитку.

Олександр Пасхавер також позитивно оцінив співпрацю власників "Амстора" і одного з найуспішніших ритейлерів в Україні Fozzy Group.

"Це хороший результат як для Смарт-Холдингу, так і для Fozzy. Частково це може бути прикладом того, як треба виживати в складних умовах і для інших учасників ринку", - сказав експерт.

Нагадаємо, Смарт-Холдинг і Fozzy Group домовилися про спільний розвиток торговельної мережі "Амстор". Згідно з повідомленням, сторони, зокрема, досягли угоди про реалізацію проекту з відновлення роботи магазинів мережі в повному обсязі. Йдеться про магазини, які перебувають поза зоною АТО. Сторони погодили і підписали відповідний меморандум, яким обумовлені умови і параметри співробітництва, а також генеральну угоду.

Раніше генеральний директор Смарт-Холдингу Олексій Тимофєєв заявляв: "Ми кожен день отримували сотні питань по різних каналах комунікації від споживачів про те, коли повернеться "Амстор". Це бренд, який заслужено користується довірою покупців. Тому закриття мережі, звільнення десятків тисяч людей ніколи нами не розглядалися, не дивлячись на катастрофічну ситуацію, до якої призвели дії колишнього менеджера і міноритарного акціонера ГК "Амстор" Володимира Вагоровського. Експерти ринку не вірили в можливість відродження мережі. Повністю зруйнована інфраструктура, відсутність фінансової та кадрової документації, вкрадена виручка - це те, як виглядали всі торгові центри "Амстор" на початку 2015 року".

Група компаній "Амстор", створена в 2003 році, виступала оператором однойменної української торгової мережі. У 2009 році власником групи компаній став Смарт-Холдинг, що сконцентрував більше 70% пайової участі в групі. На початок 2014 торговельна мережа об'єднувала 38 магазинів формату супер- і гіпермаркет (більше як 10 тис. співробітників) в шести регіонах Східної, Центральної та Південної України.

Наразі 18 магазинів розташовані в зоні АТО і не контролюються Смарт-Холдингом.

В кінці 2014 року головний акціонер - Смарт-Холдинг - викрив міноритарія і управляючого групою компаній (ГК) "Амстор" Володимира Вагоровського в протиправних діях, виведенні грошових коштів з підприємств групи на сторонні компанії з метою особистого збагачення, спробах привласнити бізнес. Володимир Вагоровський був відсторонений від керівництва, проведено повний аудит роботи мережі, з ініціативи Смарт-Холдингу на зборах учасників підприємств ДК "Амстор" було змінено склад керівників. На початку 2015 магазини торгової мережі були захоплені озброєними людьми, які перебували там до 9 січня. З їхніх слів, діяли вони за вказівкою Володимира Вагоровського. У магазинах була знищена вся інфраструктура, фінансова і кадрова документація були вивезені в невідомому напрямку, зникла виручка. Незважаючи на це, Смарт-Холдингу вдалося зберегти колективи і відновити роботу мережі, інвестувавши понад 150 млн грн. Логічним продовженням стала співпраця з одним з лідерів українського ритейлу FOZZY GROUP.