Експерт: Гонтарева не розуміє, як втримати гривню

До різкого падіння гривні призвела неприйнятна для України монетарна політика Національного банку України

Про це сьогодні під час круглого столу "Що курс прийдешній нам готує?" заявив екс-заступник глави НБУ Сергія Яременко, передає depo.ua.

"У нас є політика, яку не розуміє Нацбанк, але він проголосив її і діє у рамках цієї моделі розвитку - інфляційне таргетування і плаваючий курс. І те, і інше не відповідає нинішньому стану перехідної економіки", - зазначив Яременко.

При цьому він зазначив, що втілюючи цю модель, Нацбанк намагається підключити Україну до міжнародної фінансової системи, до  вільного руху капіталів. "Але  вільний рух капіталу несумісний зі здоров`ям замкнутої валюти, тим не менш це і стало причиною того обвалу гривні, який ми спостерігаємо",- вважає експерт.

За його словами, ще на початку 2014 року експерти прогнозували курс гривні на рівні 12-14 грн за долар. "Це її ринкова ціна", - сказав Яременко.

За його словами, наразі в Україні немає риночних механізмів для стримування курсу гривні. "У розвинутих економіках  є інвестиційні фонди, пенсійні фонди, великі гравці, які крім НБУ підтримують курс гривні", - підкреслив експерт.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Мітки НБУ гривня