Експерт: Гонтарева не розуміє, як втримати гривню

До різкого падіння гривні призвела неприйнятна для України монетарна політика Національного банку України
Depo.Гроші
3 лютого 2016 11:40
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні під час круглого столу "Що курс прийдешній нам готує?" заявив екс-заступник глави НБУ Сергія Яременко, передає depo.ua.

"У нас є політика, яку не розуміє Нацбанк, але він проголосив її і діє у рамках цієї моделі розвитку - інфляційне таргетування і плаваючий курс. І те, і інше не відповідає нинішньому стану перехідної економіки", - зазначив Яременко.

При цьому він зазначив, що втілюючи цю модель, Нацбанк намагається підключити Україну до міжнародної фінансової системи, до  вільного руху капіталів. "Але  вільний рух капіталу несумісний зі здоров`ям замкнутої валюти, тим не менш це і стало причиною того обвалу гривні, який ми спостерігаємо",- вважає експерт.

За його словами, ще на початку 2014 року експерти прогнозували курс гривні на рівні 12-14 грн за долар. "Це її ринкова ціна", - сказав Яременко.

За його словами, наразі в Україні немає риночних механізмів для стримування курсу гривні. "У розвинутих економіках  є інвестиційні фонди, пенсійні фонди, великі гравці, які крім НБУ підтримують курс гривні", - підкреслив експерт.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Мітки: НБУ, гривня