Екс-управляючі "Амстора" намагалися заволодіти автотранспортом і спецтехнікою, використовуючи підроблені документи з "ДНР"

Особи, пов'язані з екс-управляючими групи компаній (ГК) «Амстор» братами Володимиром і Олександром Вагоровськими, шахрайським шляхом намагалися заволодіти автотранспортом і спецтехнікою, які значилися за компаніями «Донецькпродторг» і ТОВ «Транс Буд» (ГК «Амстор»)
Depo.Гроші
9 липня 2015 12:47
ФОТО: depo.ua

Йдеться про 37 одиниць автотранспорту й спецтехніки вартістю понад 100 млн грн., що зберігалися на охоронюваній стоянці в Запоріжжі, пишуть "Українські Новини".

Про це УН повідомило джерело у МВС Запоріжжя. В «Амсторі» підтвердили цю інформацію, але не повідомили додаткових подробиць.

Зі слів співрозмовника УН, у березні поточного року особи, пов'язані з екс-управляючими «Амстора», за допомогою корумпованих співробітників правоохоронних органів і одного із судів першої інстанції Запоріжжя, пред'явивши підроблені документи (техпаспорти на транспорт, договори зберігання) отримали дозвіл на вилучення вищезгаданої техніки на користь компанії ТОВ «Консолідована будівельна компанія» (далі - «КСК»). При цьому ні правоохоронців, ні судових працівників не збентежив той факт, що договір зберігання техніки в інтересах «КСК» на стоянці датований 15 грудня 2014 року, тоді як технічні паспорти на цю техніку видані після цієї дати - 23 грудня того ж року. Було встановлено, що технічні паспорти на цю спецтехніку були видані компанії «КСК» в так званій ДНР Донецьким експертно-технічним центром Держгірпромнагляду вже після того, як з Донецька було евакуйовано регіональне управління Держгірпромнагляду України. При цьому були підроблені печатки й підписи посадових осіб дозвільного органу.

«Зазначені факти були зігноровані як слідчим одного з райуправлінь МВС Запоріжжя, так і слідчим суддею», - зазначив співрозмовник.

Представники ГК «Амстор» звернулися в Головне слідче управління МВС України з вимогою дати оцінку діям правоохоронців і порушити кримінальну справу за фактом незаконного привласнення майна компаній, які входять у групу «Амстор».

Співрозмовник повідомив, що надалі правоохоронцям стало відомо, що зазначена техніка була перевезена в Київську область і готувалася до перепродажу третім компаніям. Спроба перепродажу була припинена правоохоронцями. Зараз транспорт перебуває під арештом і проходить як речовий доказ у рамках відповідної кримінальної справи. Представники власника ГК «Амстор» і банків, у яких ця техніка перебуває в заставі, мають до неї доступ і здійснюють відновлення законної документації.

Співрозмовник також зазначив, що офіційним керівником «КСК» є колишній менеджер «Амстора», наближений до Вагоровських, Роман Захаров, а сама компанія з 29 січня цього року перебувала у процесі ліквідації. При цьому той же Захаров безпосередньо здійснював реєстрацію в дозвільних інстанціях т.зв. ДНР відомої компанії «Мультиторг», на яку були згодом перереєстровані 18 магазинів мережі, що перебувають у зоні АТО, причетність до яких Вагоровські офіційно заперечують.

Нагадаємо, що 31 грудня 2014 р. озброєні люди заблокували роботу низки магазинів мережі "Амстор" у Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Маріуполі й інших містах. На місця подій прибула міліція, робота магазинів була відновлена, але ненадовго. Зараз не працює більшість магазинів мережі "Амстор".

Смарт-холдинг, основний акціонер "Амстора", заявив, що озброєні люди, які блокували магазини мережі, діяли за вказівкою її колишнього управляючого й міноритарного акціонера Володимира Вагаровського. Екс-управляючий не погодився з рішенням головних власників про відсторонення його від управління групою компаній "Амстор" і робить все, щоб дестабілізувати роботу торгових центрів і приховати обсяги розкрадань. Результати аудиту, проведеного головним акціонером, виявили спроби братів Вагоровських привласнити компанію, а також розкрадання коштів для особистого збагачення.

Вагоровські наразі контролюють магазини на території так званої ДНР, виторг яких не приходить на рахунки ГК "Амстор".

Членам міжфракційного депутатського об'єднання "Депутатський контроль" стала відома інформація про можливе фінансування й підтримку терористів на сході України екс-управляючим мережею "Амстор" Володимиром Вагоровским. Депутати направили відповідне звернення генеральному прокуророві України з вимогою перевірити цей факт.