Економісти прогнозують у 2016 році здешевлення нафти до $16

Головний сюрприз у новому році буде з боку нафти - вона проб'є позначку спочатку $26, а потім і $16 за барель
Depo.Гроші
24 грудня 2015 09:44
ФОТО: depo.ua

Про це заявив головний економіст Royal Bank of Scotland Ендрю Робертс, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Якщо залишити в стороні технічні розрахунки, які дають ці цілі, і поговорити про фундаментальні підстави, то все просто: так само як і в 2014 році, ми маємо справу з падаючим попитом на тлі буму пропозиції, надлишкового навіть без приходу на ринок нафти з Ірану, який очікується наступного року, і це подвійний удар по цінах, нагадує Робертс. 

"Це отруйний рецепт для нафтових цін", — упевнений Робертс. "Ми рухаємося до короткострокової мети $26 за барель і, як тільки вона буде досягнута, до $16 за барель. За нашими прогнозами, це має відбутися в 2016 році, але зростає ризик того, що це трапиться вже в першому кварталі, оскільки глобальний попит на нафту, як вважає Міжнародне енергетичне агентство, різко скоротиться, а нафтосховища вже переповнені", — пише він в огляді "16 в 16-му".

Експерт радить не забувати і про менш очевидні причини низьких цін на нафту. "У світі стрімко розвиваються нові технології, наприклад, електромобілі можуть здобути популярність вже наступного року, а нафта належить до старого світу", — пише Робертс. Дебати навіть серед великих автовиробників, таких як Hyundai, Mercedes і Toyota, йдуть зараз не стільки про те, чи потрібно використовувати альтернативу нафти, скільки про те, що краще — двигуни на водневому паливі або електродвигуни, зазначає він.

Крім того, Робертс закликає не забувати про швидке зростання популярності використання сонячної енергії — "чистої, безмежної, аж до теплової смерті Всесвіту, і дешевої" (з 2007 року подешевшала на 87%).

Нагадаємо, з початку літа 2014 року до початку 2015 року ціни на нафту впали більш ніж удвічі — з 115 до 48,5 долара за барель марки Brent. Обвал цін минулого року посилило листопадове рішення країн ОПЕК зберегти квоту на видобуток.

У поточному році котирування не піднімалися вище 67 доларів, а в середньому становили близько 55 доларів. В період з серпня по листопад середня ціна була набагато нижчою за 48 доларів. У грудні ціна нафти Brent опустилася до 11-річного мінімуму – 36 доларів за барель і нижче. При цьому прогнози на 2016 рік також залишаються песимістичними.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.