Економіку Росії пропонують рятувати, запустивши друкарський станок

Російська економіка має всі можливості рости темпами до 10% на рік, але для цього потрібно відмовитися від політики затягування поясів і обмеження грошової маси
Depo.Гроші
21 жовтня 2015 08:21
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в доповіді столипінського клубу, яку представлять на засіданні у Москві, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Доповідь буде запропонована уряду Росії в якості економічної основи довгострокової стратегії розвитку, сказав уповноважений при президенті Росії з захисту прав підприємців Борис Титов, один з авторів доповіді.

У співавторах доповіді крім Титова – заступник голови ВЕБ банку, колишній заступник міністра економічного розвитку Андрій Клепач і радник президента, економіст Сергій Глазьєв.

Автори доповіді пропонують радикально змінити мандат і політику Центробанку - від обмежувальної грошово-кредитної політики, "висушування" грошової маси заради вдаваного таргетування інфляції до політики стимулюючої, боротьби з інфляцією через економічне зростання.

У Росії дуже низька монетизація економіки: грошовий агрегат М2 складає всього лише 45% ВВП (для порівняння, у Китаю - майже 200%), наголошується в доповіді. Тому потрібен власний варіант кількісного пом'якшення - випереджаючий грошово-кредитну пропозицію з боку ЦБ, або "авансування економічного зростання" механізмом грошової емісії, як називає це Глазьєв.

Приміром, ЦБ міг би друкувати не менше 1,5 трлн руб. на рік протягом п'яти років, але це повинна бути цільова емісія: гроші мають бути використані не для виплати зарплат бюджетникам і збільшення пенсій, а тільки за цільовими каналами для стимулювання інвестицій в реальне виробництво.

Автори доповіді впевнені, що така адресна емісія не розжене інфляцію, "не дасть можливості перетоку цих коштів на валютно-фінансовий або споживчий ринок, а також запобыгатиме розкраданню".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.