Економіка Путіна увійшла в штопор, - The Wall Street Journal

Поки президент Росії Володимир Путін займається "авантюрою" в Україні, на його "фронті" вдома справи йдуть не так вже й успішно
Depo.Гроші
12 серпня 2015 12:50
ФОТО: depo.ua

Опубліковані на цьому тижні економічні дані показують, що обвал цін на нафту, який почався восени минулого року, таки занурив Росію в повноцінне економічне падіння, пише видання The Wall Street Journal, передає depo.ua.

Економіка Росії скоротилася на 4,6% у другому кварталі, згідно з даними агентства статистики Москви. Ці попередні дані - найгірший показник для російської економіки за останні шість років.

"Якщо аналітики всередині або за межами Кремля здивовані рецесією, так це тому, що вони послідовно переоцінювали переваги слабкого рубля, і недооцінювали наслідки тривалої безгосподарності Путіна. Деякі стверджували, що дешева національна валюта буде стимулювати експорт і заохочувати росіян купувати більше продуктів місцевого виробництва товарів. Але цього не сталося", - вважає видання.

Замість цього недавнє різке зниження промислового виробництва сприяло цьому економічного спаду. Воно тільки посилило ситуацію, де кумівство, корупція, слабке верховенство права і загальна бюрократизація зробили економіку менш стійкою перед обличчям того, що навіть при найкращих обставинах було б серйозним потрясінням.

Західні санкції також боляче вдарили по економіці РФ, ускладнивши завдання Кремля, який намагався тримати курс під контролем. На думку видання, новий спад може і не призведе до повалення Путіна, але точно змусить його визнати наявність такої загрози.

Він розігрує "карту націоналізм", проводячи гучну кампанію - боротьбу з санкційними продуктами. Це могло б вплинути на деяких росіян, але також і є політичним ризиком. Тому що санкційні продукти знищуються в той час, коли в загальному ціни на продукти харчування в магазинах зростають.

"Безгосподарність Путіна є його найбільшою вразливістю. І з'являється все більше причин не тільки не послаблювати санкції, але і притиснути його сильніше", - резюмує видання.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші"

Мітки: