Економічне зростання можливе через розвиток внутрішнього ринку, - Євген Казьмін

На сьогоднішній день Україна має можливості для економічного зростання
Depo.Гроші
7 жовтня 2016 12:27
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив експерт з питань економіки, акціонер групи компаній "КВВ Груп" Євген Казьмін.

За словами експерта, є низка прикладів, які неодноразово ефективно були використані в багатьох європейських країнах. Зокрема, ефективними інструментами боротьби з рецесією і відновленням економічного зростання є стимулювання з боку монетарної політики кредитування ефективного виробництва в реальному секторі, використання інструментів продуктивної емісії (тобто емісії грошей, що спрямовуються на розвиток реального виробництва), яка через кредитні канали сприяє зростанню виробництва, імпортозаміщенню, насиченню внутрішнього ринку вітчизняними товарами, зростанню зайнятості і заробітних плат.

У свою чергу, зростання зайнятості та заробітних плат стимулює попит і виробництво на внутрішньому ринку, що балансує розвиток внутрішнього ринку і стримує інфляцію.

За словами експерта, сьогодні, в першу чергу, необхідно вжити заходи, з одного боку, щодо зниження інфляції, а з іншого - щодо забезпечення прискореного економічного зростання. Зокрема, Національний банк повинен стимулювати кредитування банками реального сектора.

"Ефективними інструментами в цьому напрямку також є стабілізація валютного курсу через реформи монетарного, валютного та банківського регулювання, спрямовані на збалансованість розвитку валютного ринку, підтримку розвитку експортоорієнтованих виробництв з високою доданою вартістю і створення позитивних стимулів для заведення в країну валютної виручки експортерів", - зазначив акціонер "КВВ Груп" Євген Казьмін.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші