Єгипет на третину девальвував фунт

Центробанк Єгипту відпустив національну валюту у вільне плавання на тлі зростаючого дефіциту доларів в країні і економічних негараздів
Depo.Гроші
3 листопада 2016 18:14
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні єгипетського ЦБ, передає Depo.ua з посиланням на "РБК".

Як повідомляється, рішення одномоментно лібералізувати курс національної валюти є частиною "власної програми реформ, яка була підтримана міжнародним співтовариством".

Країна чекає кредит на 12 млрд доларів від Міжнародного валютного фонду, який раніше закликав єгипетську владу скорегувати політику курсоутворення.

Відтепер банки та інші учасники ринку можуть вільно виставляти будь-які котирування і торгувати валютою за будь-яким курсом, йдеться в повідомленні єгипетського ЦБ.

Курси покупки і продажу "будуть визначатися попитом і пропозицією". Центробанк зазначив у своїй заяві, що його мета - покласти край неофіційному ринку обміну валют.

"Вільне плавання фунта - це чудовий, довгоочікуваний крок, на який ми, слава богу, зважилися", - написав у своєму Twitter єгипетський мільярдер Нагіб Савіріс.

"Як тільки у вас з'являється плаваючий курс, розрив між офіційними і неофіційними обмінними курсами скорочується досить швидко, якщо тільки не втрутиться уряд, чого він робити не повинен", - сказав Bloomberg керуючий активами в дубайському інвестбанку Al Mal Capital PSC Тарік Какіш.

Єгипетський ринок акцій підскочив на 8% після оголошення ЦБ.

Лібералізація валютного режиму була однією з умов для надання Єгипту кредиту від МВФ на 12 млрд дол, який був в принципі схвалений в серпні, але ще не затверджений виконавчою радою фонду.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші