ЄБРР вимагає скасувати рішення про передачу ПАТ "Укртрансгаз" Міністерству економіки

Європейський банк реконструкції і розвитку вимагає скасування рішення про зміну міністерством економічного розвитку і торгівлі України статуту НАК "Нафтогаз України"
Depo.Гроші
17 вересня 2016 16:16
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.ua, йдеться про передачу його "дочки" - ПАТ "Укртрансгаз" (УТГ) - в управління від НАК до МЕРТ. Про це в суботу, 17 вересня, заявив керівний директор ЄБРР зі Східної Європи та Кавказу Френсіс Маліж в коментарі інформаційній агенції "Інтерфакс-Україна".

"Необхідно скасувати це рішення й сісти за стіл переговорів з міністерством економіки та представниками "Нафтогазу", іншими необхідними партнерами та ухвалити рішення, які узгоджуватимуться з угодою, підписаною між урядом України та ЄБРР", - цитує Маліжа агенція. "Ми стурбовані, дуже стурбовані, що рішення були ухвалені не у відповідності з нормальними правилами корпоративного управління", - додав представник ЄБРР.

Водночас прем'єр-міністр України Володимир Гройсман не виключив можливого скасування чи зміни рішення щодо "Укртрансгазу". Про це він заявив 17 вересня під час виступу на форумі YES, що триває в Києві. "Міністерство діяло в межах своїх повноважень. Але якщо цей крок суперечить нашим зобов'язанням - рішення буде змінено", - цитує видання Гройсмана. Він пообіцяв розібратися й домогтися, щоб остаточне рішення "повністю" відповідало інтересам України.

Нагадаємо, однією з умов кредиту ЄБРР обсягом 300 мільйонів доларів США на закупівлю природного газу є виконання програми реформування корпоративного управління "Нафтогазом". Це включає створення спостережної ради, до складу якої мають увійти кваліфіковані незалежні директори.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.