ЄБРР виділив Україні $300 мільйонів на закупівлю газу

Рада директорів ЄБРР схвалила виділення Україні кредиту в обсязі 300 мільйонів доларів для закупівлі НАК "Нафтогаз України" природного газу на європейському ринку і закачування його до підземних сховищ
Depo.Гроші
30 вересня 2015 18:52
ФОТО: depo.ua

Про це говориться в заяві ЄБРР, яка розміщена на сайті банку.

"Рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) затвердила проект, що передбачає надання українській національній нафтогазовій компанії "Нафтогаз України" кредит у розмірі до 300 мільйонів доларів на закупівлю природного газу на європейському ринку для заповнення сховищ на опалювальний сезон (2015-2016 років - ред.)", - повідомили в банку.

Кредит також дозволить профінансувати низку суміжних проектів, які сприятимуть посиленню енергетичної безпеки України за рахунок диверсифікації постачальників та маршрутів постачання природного газу.

За словами управляючого директора ЄБРР з енергетики та природних ресурсів Ріккардо Пуліті, кредитні кошти дозволять реалізувати ідею створення незалежного регулятора на паливному ринку, вдосконалити тарифну методологію, впровадити кодекс газових мереж.

Програма вдосконалення корпоративного управління "Нафтогазу" оплачується з мультидонорского рахунку ЄБРР-Україна, який був створений Банком 2014 року і фінансується Фінляндією, Францією, Німеччиною, Голландією, Швецією, Швейцарією, Великобританією, США, Данією, Японією і Норвегією.

Нагадаємо, що 30 вересня президент Росії Володимир Путін на засіданні уряду повідомив, що в зимовий період Росія поставить в Україну природного газу на суму приблизно 3 млрд доларів

А  "Нафтогаз України" погодився прийняти запропоновані Росією умови поставок газу  на зиму і підписати контракт.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.