ЄБРР допомагає впроваджувати "зелені" технології в українській металургії

Завдяки допомозі Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) підприємство "Символ" розробило нову технологію виробництва підшипників для металургійних підприємств, отримало на неї патент та знайшло ділових партнерів в ЄС

Підприємство "Символ" ще з 2009 р. працювало над новою технологією підшипників ковзання Ferrobearings, які експлуатуються у важких умовах – на прокатних станах металургійних підприємств,  - розповів  засновник і директор "Символу" Дмитро Акішин.

 

Підприємство намагалось створити альтернативу класичним бронзовим підшипникам ковзання.

 

Але у 2014 році підприємство "Символ" було змушене полишити окупований Луганськ і не встигло завершити розробку нової продукції. Компанія спочатку переїхала до Києва, потім – до Вінниці, і тільки у 2018 р. запустили власне виробництво у Чернігові.

 

Допомогу у відродженні і розвитку бізнесу "Символ" отримав від ЄБРР  в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business. Завдяки гранту ЄБРР підприємство зуміло відродити лабораторію, частково втрачену після переїзду з окупованого Луганська. Участь у програмі ЄБРР "Кліматичні Інноваційні Ваучери" (яка є частиною програми "Центр передачі технологій і фінансів в сфері зміни клімату" FINTECC), дозволила компанії завершити розробку та запатентувати створену технологію та налагодити виробничі зв’язки з країнами Євросоюзу. Зокрема, "Символ" знайшов партнерів у Чехії, які зацікавилися технологією та запропонували співпрацювати у впровадженні цієї технології в країнах ЄС.

 

Завдяки новій технології виготовлення підшипників "Символу" вдалось не тільки зменшити використання міді при їх виробництві з 85% до 4% на користь більш дешевої сировини – залізного брухту, але й значно збільшити термін служби продукції – у чотири рази.

 

Роман Зінченко, керівник програми "Кліматичні Інноваційні Ваучери", зауважив, що головним завданням програми є підтримка українського бізнесу, який створює "зелені", ресурсно-ефективні технологічні рішення, що спрямовані в першу чергу на економію енергоресурсів та скорочення викидів СО2. Участь у програмі підприємства "Символ" якнайкраще відповідає її цілям – нова технологія дозволяє зменшити викиди вуглецю на 2,8 тон на кожній тоні виробленої продукції. А якщо врахувати, що нові підшипники служать у чотири рази довше, то фактично скорочення викидів сягає 11 тон на кожну тону готової продукції.

 

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) започаткував програму "Центр передачі технологій і фінансів в сфері зміни клімату" (FINTECC), на яку для українських розробників та втілювачів проектів, спрямованих на захист клімату, виділено 1 млн євро.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme