Дубайська компанія DP World і СКМ Ахметова домовляться і зайдуть в порт "Південний"

Переговори про входження в морський порт "Південний" глобального оператору контейнерних терміналів DP World доведеться вести не тільки з владою України, а й з найбільшим власником вантажів, які перевалюються в порту - групою "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) Ріната Ахметова

Про це передає видання "Порти України".

Зокрема, зі слів заступника міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктора Довганя повідомляється: "Це найбільший порт в Україні, найприбутковіший. Це божевільна інвестиція, але ми поки не бачимо від арабів пропозицій, крім меморандуму. Остання зустріч з ними була в квітні в Дубаї, домовилися що через 3-4 місяці вони зроблять інвестиційний аудит, а потім пропозицію. Рішення за цією пропозицією повинно прийматися урядом, тому що інвестиція повинна бути дуже велика, це $500-600 млн. У DP World навіть говорили про бажання окремого податкового режиму. Особливість цього порту в тому, що 90% вантажу перевалюється СКМ, арабам потрібно домовлятися не лише з нами, але і з тими, хто дає основний вантаж".

За словами Довганя, зараз готується проект передачі морського порту "Південний" в концесію.

"Якщо нічого не буде відбуватися, то передавати його в управління можна буде по кластерам: зерновий, масляний тощо. Але рішення має прийматися спільно Мінінфраструктури, Мінекономіки. Це повинно бути системне рішення. Потрібно бачити стратегію розвитку порту на 20 років, щоб не було, як в Грузії, коли уряд в Бакинському порту не впливає ні на перевалку, ні на ставки, ні на що. У них регулятор Мінекономіки, і вони нічого не можуть зробити навіть для розвитку транзиту. Нам потрібно акуратно і зважено підходити до цієї інвестиції", - підкреслив заступник міністра.

Видання в своїй статті посилається на інтерв'ю заступника міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктора Довганя агентству Pravda.press. Але при цьому, в матеріалі Pravda.press Довгань не розкриває деталі переговорів DP World і СКМ Ахметова, в інтерв'ю чиновник каже про порт Чорноморська.

Цитата високопоставленого чиновника про переговори: "Особливість цього порту в тому, що 90% вантажу перевалюється СКМ, арабам потрібно домовлятися не лише з нами, але і з тими, хто дає основний тягар", яку наводить "Порти України" з посиланням на Pravda. press, що не була опублікована в оригіналі матеріалу.

Вочевивдь, мова йде про порт Південний, де дійсно здійснюється перевалка вантажів СКМ, а цитата наведена виданням з самостійного інтерв'ю з чиновником.

Раніше повідомлялося, що Мінінфраструктури і DP World домовилися про приватизацію буксирів Одеського порту і про проведення аудиту інформаційної системи обробки вантажів в морпорту "Південний". Відповідної домовленості досягнуто в рамках Щорічного інвестиційному форумі (AIM 2017) в Дубаї (ОАЕ), який відбувся 2-4 квітня 2017 року. Делегацію Мінінфраструктури на івент якраз і очолював сам заступник міністра з питань європейської інтеграції Віктор Довгань.

DP World (штаб-квартира - Дубай, ОАЕ) - один з найбільших глобальних операторів контейнерних терміналів. Компанія утворена в 2005 році після злиття Dubai Ports Authority і Dubai Ports International. Управляє 77 вантажними терміналами на шести континентах. Сукупний контейнерооборот терміналів в портфелі компанії в 2016 році збільшився в порівнянні з 2015 роком на 3,2% - до 63,7 млн ​​TEU.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"