Донеччани починають страхувати свої будинки та авто від попадання снарядів

З 400 страхових компаній України тільки три продовжують страхувати майно українців у зоні АТО
Depo.Гроші
5 грудня 2014 16:53
ФОТО: depo.ua
Донеччани починають страхувати свої будинки та авто від попадання снарядів
Донеччани починають страхувати свої будинки та авто від попадання снарядів

Про це ДеПо повідомили в страховій компанії «ВУСО».

«Практично всі страхові компанії України призупинили свою роботу в зоні проведення антитерористичної операції», - сказали в прес-службі.

За її інформацією, на вітчизняному страховому ринку з'явилася спеціальна пропозиція по страхуванню нерухомості та автомобілів у зоні АТО. Таку можливість зараз надають тільки три страхові компанії «АСКА», «Актив-гарант» та «ВУСО».

При цьому страхування житла в зоні АТО спрямоване на захист від пожежі, вибуху, падіння літаків, попадання снарядів, падіння дерев і нападу бойовиків в результаті бойових дій. Слід зазначити, що страхуються тільки конструктивні елементи житла, без оздоблення.

Представники страхових компаній готові оформити поліс без огляду самого об'єкта нерухомості в будь-якому регіоні країни, без прив'язки до офісу компанії в місті, де знаходиться саме житло. Людина може самостійно вибрати для себе ліміт страхової суми в розмірі 250 тис. грн, 500 тис. грн або 1 млн. грн. Вартість страхового поліса складе від 2,2 до 2,6% від суми обраного ліміту, тобто 6,5 тис. грн, 12 тис. грн і 22 тис. грн відповідно.

Зі страхуванням авто в зоні АТО дещо інша процедура страхування. Перш ніж оформити КАСКО на автомобіль в зоні АТО, яка передбачає ризики пошкодження авто від військових дій і вандалізму, співробітники страхових компаній обов'язково проводять огляд місця зберігання транспортного засобу і переконуються, що його ще не пошкоджено. При цьому франшиза за договором становитиме 0%, а сам поліс обійдеться власнику авто в 3% від оціночної вартості машини.

Страховики обіцяють, що виплата відшкодувань власникам постраждалого майна буде проводитися оперативно - протягом 5 робочих днів.

Перші виплати за цими договорами страхування вже почали проводитись.

Зокрема, 12 жовтня цього року в Київському районі міста Донецька, недалеко від аеропорту, відбулося пряме попадання снаряда в дах застрахованого житлового будинку і вибух міни у дворі. В результаті були пошкоджені дах, верхні кімнати будинку та вікна.

«Страхова компанія виплатила 96 тис. грн на ліквідацію пошкоджень, і на сьогоднішній день в будинку вже закінчують ремонт», - повідомляє ДеПо прес-служба компанії.