Будинок профспілок на Майдані незаконно підріс на пару поверхів

У Будинку профспілок, який згорів в лютому цього року під час протистоянь на Майдані, таки розпочався ремонт. Роботи ведуться на другому і третьому поверхах будівлі, а споруда, яка з'явилася в жовтні, як і раніше залишається
Depo.Гроші
4 листопада 2014 10:47
ФОТО: depo.ua
Будинок профспілок на Майдані незаконно підріс на пару поверхів
Будинок профспілок на Майдані незаконно підріс на пару поверхів

Як пише «Сьогодні», будівельники і глава Київських профспілок говорити відмовилися.
Міська влада запевняє, що представники Будинку профспілок, яким належить будинок, перед початком ремонту не зверталися до профільного департаменту за дозволами, передає ДеПо.

«Власники будівлі проігнорували рекомендації департаменту щодо необхідності проведення повноцінної експертизи несучих конструкцій будівлі. Таку експертизу повинна проводити організація, у якої є ліцензії і, що важливо, досвід проведення таких експертиз. Але, як відомо, в будівлі вже давно ведеться ремонт. А надбудова на даху - чистої води самобуд », - розповів головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Втім, на офіційному сайті Київської профспілки з'явилася інформація, де підтверджується не тільки початок ремонту будівлі, а й згадується про перепланування, яке нібито робиться відповідно до буднорм.

«Офіційно заявляємо, будинок міськпрофспілок буде відновлений ... Ситуація з оформленням дозвільної документації дещо ускладнюється у зв'язку із змінами містобудівного законодавства, які відбуваються протягом останніх років, однак ми сподіваємося, що за умови взаєморозуміння і співпраці з держорганами ці складнощі будуть подолані», - сказано в заяві.
Відзначимо, що для відновлення будівлі навіть створено спецфонд, куди всі бажаючі можуть перерахувати благодійні внески. Між тим, співробітники міської профспілки планують до кінця року заселитися в будівлю.

В свою чергу, в прокуратурі ремонт вважають не зовсім законним. Там посилаються на відсутність дозвільних документів, оскільки реконструкція не передбачала зміну зовнішніх кордонів приміщення.

«Зараз проводиться перевірка, після якої встановлять, які саме норми були порушені, і визначать розмір штрафу», - розповіли в столичній прокуратурі.

Як повідомляв ДеПо, наприкінці жовтня департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Києві скасував регістрацію декларації про початок виконання будівельних робіт в Будинку профспілок на столичному Хрещатику.