Долар ще можна знизити до 8 гривень - екс-заступник голови НБУ

За умови проведення Кабміном і Нацбанком жорсткої і непопулярної економічної політики, гривні ще можна повернути втрачені позиції
Depo.Гроші
11 листопада 2014 12:59
ФОТО: depo.ua
Долар ще можна знизити до 8 гривень - екс-заступник голови НБУ
Долар ще можна знизити до 8 гривень - екс-заступник голови НБУ

Про це заявив екс-заступник голови Національного банку України Олександр Савченко, передає ДеПо.

«Сьогодні ми спостерігаємо валютний геноцид проти великої кількості людей і бізнесу. Люди, які взяли валютні кредити, не знають, як їх погашати. Банки, які такі кредити видавали, не знають, як збережуть платоспроможність», - заявив він.

Савченко висловив здивування, що саме населення змирилося з курсом 15-16 грн/дол. «Кажуть, аби тільки не по 20 (гривень за долар - ред.)», - cказав Савченко.

На думку експерта, за 5-6 років «адекватного керівництва» НБУ, ситуацію на ринку можна довести до курс у 8 гривень за долар.

Екс-заступник голови НБУ назвав два відносно швидких способи «відкотити» гривню хоча б до курсу 14 грн/долар.

«По-перше, скасувати адміністративні обмеження НБУ на валютному ринку, тому як їхнє існування призвело до того, що бізнес формує валютні ринки за кордоном. Такі ринки існують в Польщі та Лондоні. А по-друге, необхідно припинити емісію, яка не забезпечена товарною масою для закриття проблем «Нафтогазу» і Мінфіну», - вважає експерт.

«Для цього потрібно скоротити видаткову частину держбюджету на 30%. Уряд повинен піти на непопулярні заходи і почати скорочення шкіл, лікарень, ВНЗ, кількості чиновників, ДАІ і т.д. І, звичайно, необхідно почати економічні реформи», - заявив Савченко.

Нагадаємо, вчора, 10 листопада Національний банк і банкіри домовилися про втримання курсу гривні на рівні 15-16 гривень/долар.