Додатковий імпортний збір скасують з 1 січня

Додатковий імпортний збір буде скасовано з 1 січня 2016 року, як і планувалося при його введенні
Depo.Гроші
31 серпня 2015 14:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

"За підсумками останніх зустрічей з представниками НБУ, Мінфіну та СОТ, є консенсус скасувати додатковий імпортний збір з 1 січня 2016 року, як це і планувалося раніше", - цитує прес-служба міністра Айвараса Абромавічус.

Раніше Мінекономрозвитку не виключало дострокової відміни збору.

"Попередні підсумки ефективності дії збору свідчать про позитивний вплив на досягнення макроекономічної стабілізації в державі. Вжиті заходи поліпшили стан платіжного балансу і сприяють пом'якшенню шокових наслідків турбулентності зовнішніх ринків, які сьогодні спостерігаються", - сказано в повідомленні.

Якщо в січні-лютому дефіцит поточного рахунку становив $ 600 млн, то вже в березні-червні поточний рахунок був зведений з профіцитом - $ 616 млн. За підсумками червня профіцит поточного рахунку збільшився до $ 361, і вперше з початку року сальдо зовнішньої торгівлі товарами стало позитивним.

Абромавічус відзначає, що загальний економічний ефект додаткового імпортного збору оцінюється в суму до $ 1 млрд за рахунок зниження обсягів імпорту.

"Тому, як екстраординарна і вимушений захід, додатковий імпортний збір досяг своєї мети", - зазначено в повідомленні МЕРТ.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua