UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Дочка" "Газпрому" витратила майже $1 млн на лобіювання "Північного потоку-2" у США

Швейцарська компанія Nord Stream 2, яка планує будівництво газопроводу "Північний потік-2", у липні—вересні витратила не менше $880 тисяч на лобіювання у Вашингтоні своїх інтересів, пов'язаних з реалізацією проекту в умовах нових санкцій США

Nord Stream 2, що належить "Газпрому" на 100%, звернулася до послуг трьох лобістських фірм, контракти з ними було укладено в липні — ще до того, як президент США Дональд Трамп підписав новий закон про санкції CAATSA, передає Depo.ua з посиланням на РБК.

Фірма Capitol Counsel отримала від компанії "Газпрому" $150 тис., Hawksbill Group — $80 тис. і Roberti Global — $650 тис., випливає з розкриттів Nord Stream 2 в базі даних про лобістську діяльність сенату США. Контракт Nord Stream 2 з Roberti Global виявився другим найдорожчим в третьому кварталі після договору виробника чіпів Qualcomm з Covington & Burling, підрахувало видання Politico.

Контракт з Capitol Counsel був розірваний. Nord Stream 2 дала фірмам завдання лобіювати "питання, пов'язані з позицією США щодо трубопроводу "Північний потік-2", включаючи вплив потенційних фінансових санкцій на проект".

Підписаний Трампом 2 серпня закон, який істотно розширює санкції проти Росії, містить статтю, яка загрожує "Північному потоку-2" та іншим трубопровідним проектам з експорту російських енергоносіїв. Відповідно до закону президент США може в координації з союзниками Америки ввести заборону на значущу участь в російських проектах з транспортування вуглеводнів за кордон. Закон загрожує санкціями компаніям з будь-якої юрисдикції, які вкладають кошти в російські проекти щодо трубопровідного експорту енергоресурсів, надають для таких проектів товари і технології, надають послуги.

Roberti Global лобіює інтереси "Північного потоку-2" у Сенаті і Палаті представників США, а також найняла субпідрядника — фірму SMW Partners — для лобіювання від імені Nord Stream 2 в адміністрації президента США (Executive Office of the President).

Представник Nord Stream 2 підтвердив, що зазначені компанії були найняті для "належних лобістських зусиль у Вашингтоні".

"Важливо, щоб американські законодавці і зацікавлені сторони були правильно інформовані про проект "Північний потік-2" і його значення для Європи", — говорить представник Nord Stream 2.

"Ця діяльність нічим не відрізняється від комунікацій, здійснюваних в інтересах інших компаній, організацій чи урядів", — уточнює він.

"Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Фінансуванням проекту займаються оператор будівництва Nord Stream 2 AG (єдиний акціонер — "Газпром") і п'ять європейських партнерів — Shell, OMV, Engine, Uniper і Wintershall.

"Газпром" забезпечує 50% виробничого бюджету Nord Stream 2, інші — по 10%. У Nord Stream 2 є лобісти і в Євросоюзі, випливає з відповідної бази даних ЄС. Річний бюджет компанії на лобіювання в Європі становить €400-500 тис., плюс вона платить €200-400 тис. в рік стороннім лобістам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme