Дочірня компанія BASF будуватиме "Північний потік" разом з "Газпромом"

Спільно з російським "Газпромом" дочірня компанія німецького концерну BASF планує долучитися до розбудови газопроводу "Північний потік" в обхід України.
Depo.Гроші
1 серпня 2015 08:23
ФОТО: depo.ua

Дочірня компанія німецького хімічного гіганту BASF, Wintershall, долучиться до розбудови газопроводу "Північний потік". Відповідний документ, у якому зафіксовані ці наміри, компанія підписала з російським монополістом "Газпром" повідомляє depo.ua з посиланням на Deutche Welle.

Дві додаткові гілки газопроводу через Балтійське море мають транспортувати близько 55 мільярдів кубічних метрів російського газу у Німеччину в обхід України.

BASF - четвертий західний концерн, який долучився до проекту. Поки що у проекті задіяні E.ON, Shell та австрійська компанія OMV. Член правління компанії BASF Ганс-Ульріх Енґель називає ці плани "важливим інфраструктурним проектом". Хімічний концерн вже понад 20 років працює з російським "Газпромом" над спільними проектами.

Як відомо, в грудні минулого року було припинено виконання угоди між "Газпромом" та BASF, в якій йшлося про передачу росіянам частини бізнесу газової "дочки" німецького хімічного гіганта Wintershall, та половини акцій у газовидобувній компанії Noordzee в обмін на право спільної розробки газових родовищ у Західному Сибіру. Ця угода так і не була підписана, як зазначив речник компанії Wintershall Штефан Лойніґ, "з огляду на важку політичну ситуацію" на тлі анексії Росією Криму та війни на Донбасі.

Мітки: Газ