До Нового року в Україні здешевшають овочі та фрукти

На українському ринку до Нового року очікується зниження цін на тепличні огірки, гранати, виноград і цитрусові, імпортовані з Туреччини
Depo.Гроші
2 грудня 2015 15:07
ФОТО: depo.ua

Експерти впевнені, що внаслідок загострення відносин між Росією і Туреччиною через збитий військовий літак вартість овочів і фруктів в Україні знизиться, передає depo.ua з посиланням на "Біржовий лідер".

Голова проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Тетяна Гетьман спрогнозувала здешевлення до Нового року винограду, томатів, огірків та ін. Експерт зазначила, що цей фактор відчувається вже сьогодні. Так, якщо тиждень тому Туреччина продавала мандарин за 21 гривню, то тепер висуваються пропозиції про продаж мандарина за вартістю 17-18 гривень за кілограм.

Гетьман зазначила, що багато експертів очікують значного зниження цін на овочі та фрукти до Нового року.

За її словами, турецькі постачальники тепер воліють торгувати з Україною. Адже для Туреччини Україна є третьою країною для постачання продуктів після Росії та Євросоюзу.

Гетьман також очікує зниження цін на цибулю з наступного року.

А ось міжнародний експерт плодоовочевого ринку Федір Рибалко зазначив, що на зміну цін також вплине скасування додаткового імпортного збору, введена Міністерством фінансів.

Обмеження товарообігу між РФ і Туреччиною позитивно вплине на ціни для пересічних споживачів України. Так, цей факт підтвердив і генеральний директор "Української асоціації постачальників торговельних мереж" Олексій Дорошенко.

Він нагадав, що на російському кордоні чекають фури, завантажені продукцією, яка швидко псується. Турецьким постачальникам в цьому випадку залишиться одне - перенаправляти продукцію на український ринок. Зрозуміло, для швидкого продажу турецькі товари почнуть продаватися з великими знижками, запевнив експерт. Так, за його підрахунками, знижка складе від 20-50%.

Тим самим, зазвичай продаються на ринку томати за 30-32 гривень за кілограм стануть продаватися на ринку за 15-20 гривень. Огірки знизяться в ціні з 40 гривень до 20-30 гривень за кілограм.

Нагадаємо, що відносини між Росією та Туреччиною загострилися після збиття турецькими ВПС російського бомбардувальника Су-24 на кордоні між Туреччиною та Сирією.

Туреччина заявила, що російський літак порушив її повітряний простір, не зважаючи на багаточисленні попередження, однак Москва запевняє, що літак летів виключно над територією Сирії.

У зв`язку з цим Росія вирішила застосувати спеціальні економічні заходи щодо Туреччини

1 грудня опублікувала список турецьких продуктів, ввезення яких з 1 січня 2016 року буде заборонено. Під заборону потрапили турецькі помідори, огірки, мандарини, ріпчаста цибуля, капуста, апельсини, виноград, яблука, груші й персики.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші