До кінця року Україна має виплатити $11 млрд боргів

Україна в 2015 році повинна виплатити за своїми зовнішніми зобов'язаннями близько 11 млрд доларів
Depo.Гроші
13 січня 2015 19:05
ФОТО: depo.ua
До кінця року Україна має виплатити $11 млрд боргів
До кінця року Україна має виплатити $11 млрд боргів

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

«Загальний обсяг виплат у поточному році - лише прямих, за боргами, які не ми брали, становить 11 млрд доларів. Нагадаю, що торік ми отримали 9 млрд доларів, а 14 млрд доларів ми віддали», - сказав Яценюк.

При цьому він наголосив, що кошти, які Україна отримує в рамках фіндопомоги, не йдуть на фінансування пенсій чи армії.

«З цими витратами ми повинні справлятися самі. А кошти допомоги йдуть на інші цілі. Основна їх мета - відновити фінансову стабільність в Україні та відновити довіру ринків до України. Основна мета - поповнити золотовалютні резерви Нацбанку, щоб стабілізувати валютний курс», - зазначив глава уряду.

Він також нагадав, що, незважаючи на великий пакет фіндопомоги, виданий нашій країні в 2014 році, обсяг держборгу не змінився. «Коли я очолив уряд минулого року, у нас був борг в 73 млрд дол. Станом на поточну дату загальна сума держборгу, деноміновані в доларах США, за рік не змінилася», - підкреслив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, в Європейському парламенті розглядають розробку так званого європейського «плану Маршалла» для України. Євродепутати мають намір закликати до перепрофілювання боргу України.